Nejúspěšnější nováček Matěj Pavlíček

Nejúspěšnější nováček Matěj Pavlíček

Matěj Pavlíček v barvách brněnského týmu RTR Projects patřil k největším překvapením uplynulé sezony. Devatenáctiletý pilot při své premiéře na okruhové scéně se stal s vozem KTM X-Bow GT4 suverénním vítězem sprintu GT4, když vyhrál osm závodů a o svém úspěchu rozhodl už při předposledním podniku na Slovakiaringu. Navíc přidal prvenství v endurance vozů GT4, kde startoval s Erikem Janišem, kterého v Poznani vystřídal Tomáš Enge.

Proč ses rozhodl odstartovat svoji okruhovou dráhu při Eset Cup Series?
K tomu rozhodnutí mi pomohl hlavně táta, který se už dlouho zná s majitelem týmu RTR Projects Tomášem Minibergrem. Dali jsme na jeho zkušenosti. Podle něho je Eset Cup Series pro můj vstup do automobilových závodů nejlepší školou. A jak se ukazuje, měl pravdu. Mohu jen souhlasit, že je to vhodný šampionát pro jezdce, kteří mají zkušenosti z motokár, a navíc se jede na kvalitních okruzích.

Dával sis nějaký cíl před startem sezony?
Ne, v motokárách jsem jel poslední závod v roce 2018. Pak přišly zdravotní problémy a přestávka se protáhla až do roku 2021. Start v týmu RTR jsme domluvili na poslední chvíli, takže o žádných ambicích jsem nepřemýšlel. Věděl jsem, že se budu hlavně učit a sbírat zkušenosti. Pomohla mi výborná atmosféra v týmu a také perfektně připravené KTM X-Bow GT4. Samozřejmě s výsledky jsem maximálně spokojený, ale víc to neřeším.

Jak se ti spolupracovalo se zkušenými závodníky Erikem Janišem a Tomášem Engem?
Spolupráce byla výborná, protože oba jsou skvělí po profesní i lidské stránce. Mají obrovské zkušenosti, které se vám snaží předat a posunout výkonnostně dál. Každý ale trochu jiným způsobem. S Erikem jsme se víc soustředili na telemetrii. Tomáš si zase pečlivě prohlédl video z jízdy a pak se zastavil u každého detailu. Jiný je i jejich jezdecký styl, a tak se lišilo nastavení našeho auta. S Tomášem bylo agresivnější. Mně ale vyhovovala obě a rychle jsem si zvykl.

Jaké plány máš v sezoně 2022?
S týmem RTR Projects jsme se domluvili na další spolupráci a soustředíme se na německý šampionát ADAC GT4. Pokud to časově zvládneme tak se určitě rád představím i v Eset cupu.