Nabitá startovní listina GT sprintu obsahuje tradiční jména i navrátilce

Nabitá startovní listina GT sprintu obsahuje tradiční jména i navrátilce

Letošní sezona našeho šampionátu a tím pádem i sprintových závodů vozů GT pokračuje o víkendu předposledním pátým podnikem na Slovakiaringu. Ve startovním poli najdeme pravidelné účastníky letošní sezony. Budeme ale svědky i několika návratů.

Ve třídě GT3 se po absenci v chorvatském Grobniku znovu objeví lídr šampionátu Marcin Jedlinski. Polák ale bude mít silného soupeře minimálně v Gregoru Zsigovi. Pilot stáje Trevor Racing, který na Jedlinského celkově ztrácí 17,5 bodu, vytěžil v Chorvatsku z jeho neúčasti maximum a vyhrál v GT3 oba víkendové závody. Do bojů o nejvyšší příčky ale budou chtít jistě promluvit i třetí muž celkového pořadí Adam Rzepecki, Piotr Wira, Stanislaw Jedlinski nebo Petr Kačírek.

Tím ale výčet aspirantů pro boj o nejvyšší příčky nekončí. Do šampionátu se totiž po delší době vrací také dva závodníci, kteří v minulosti patřili v našich závodech třídy GT3 k největším favoritům. Jsou jimi Libor Milota a Christian Malchárek. Předvést se ale bude chtít před domácími fanoušky také další navrátilec, kterým je Rudolf Machánek. Pozadu nebudou chtít zůstat ani Bódis Kálmán, Martin Kaczmarski, Petr Brecka nebo Maciej Blazek.

Jako lídr GT3 sprintu zahájí podnik Marcin Jedlinski. Foto: Petr Frýba

GTC: Rzepecki míří za titulem, Miniberger zkusí prodloužit vítěznou šňůru

Adam Rzepecki, Bódis Kálmán, Martin Kaczmarski, Petr Brecka a Maciej Blazek budou kromě třídy GT3 bodovat na Slovakiaringu také do hodnocení vozů GTC. Rzepecki je zde na tom velmi dobře. Polák se totiž mimo jiné i se dvěma vítězstvími nachází na první příčce průběžného pořadí s náskokem 15,5 bodu na druhého Dennise Waszka. Pilot GT2 Motorsportu ale Rzepeckému určitě nedá na Slovensku nic zadarmo.

Oba ale budou muset rozhodně počítat i s Tomášem Minibergerem. Jezdec stáje RTR Projects se letos potřetí v rámci našeho šampionátu představí s vozem KTM X-Bow GTX. A jeho poslední vystoupení v chorvatském Grobniku bylo velmi úspěšné. V obou sprintech totiž vyhrál nejen oba závody třídy GTC, ale zvítězil i celkově. V průběžném pořadí GTC je třetí a zatímco na vedoucího Rzepeckého ztrácí dvacet bodů, za Waszkem zaostává o tři a půl bodu.

Zapomínat ale nesmíme ani na Josefa Zárubu, který se na Slovensku postará o další velký návrat do našeho šampionátu. Český závodník usedne do vozu Lamborghini Huracán stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Bude v GTC pokračovat vítězná série Tomáše Minibergera? Foto: Petr Frýba

GT4: Pavlíček proti Ficzovi nebo Buggyře

V rámci kategorie GT4 vstupuje do slovenského víkendu jako vedoucí muž průběžného pořadí Matěj Pavlíček. Pilot stáje RTR Projects letos zatím vyhrál hned šest z osmi dosud odjetých sprintových závodů a v šampionátu vede o 12 bodů před Ferencem Ficzou. I Maďar již ale letos jednou vyhrál a ve zbytku sezony se určitě pokusí svou sbírku vítězných trofejí rozšířit a ještě tak Pavlíčkovi cestu za titulem zkomplikovat.

Je ale třeba počítat také s Davidem Vršeckým a Aliyyah Kolocovou ze stáje Buggyra Racing. Ti s vozem Mercedes-AMG GT4 nastoupili poprvé v chorvatském Grobniku a zatímco Vršecký skončil v prvním závodě druhý, Kolocová druhou jízdu vyhrála. O nejvyšší příčky bude chtít zabojovat také Grega Šimunovič z týmu Lema Racing.

Průběžné pořadí v šampionátu
Startovní listina

Úvodní foto: Petr Frýba