Na závěr sezony TCR vítězí Galáš

Na závěr sezony TCR vítězí Galáš

Poslední závod sezony TCR ovládl Jáchym Galáš. Na druhé příčce dojel včerejší vítěz Dušan Kouřil Jr. a třetím místem se rozloučil s aktuálním ročníkem šampion Milovan Vesnič.

Včerejší závod zkomplikovalo Jáchymu Galášovi rozhodnutí sportovních komisařů vyloučit jej z kvalifikace za tankování v jejím průběhu. Jezdec GT2 Motorsportu tak byl tímto okraden o start z pole position a musel začínat z chvostu pole.

V neděli již ale bylo Galášovi umožněno vyrážet z čelní pozice a nabídnutou možnost na zisk druhého prvenství v sezoně proměnit dokázal.

„Mám radost, že se mi podařilo vybojovat druhé vítězství v sezoně a udržet tak druhou pozici v průběžném pořadí. Vzhledem k tomu, že šlo o můj druhý rok na okruzích a o premiérový ročník v TCR, tak si myslím, že mohu být spokojen,“ řekl Galáš po skončení posledního letošního klání TCR.

Cesta za touto zlatou tečkou ale rozhodně nebyla v Jáchymově podání snadná. Během závodu totiž za ním kroužili s těsnými rozestupy Dušan Kouřil Jr. a Milovan Vesnič. Ani jednomu z nich se ovšem vůz Volkswagen Golf sesadit z prvního místa nepodařilo a zatímco včerejší vítěz se dnes musel spokojit s druhou příčkou, srbský závodník zakončil svou mistrovskou sezonu bronzovým úspěchem.

V závěrečném závodě úvodního ročníku TCR si dojel pro vítězství Jáchym Galáš před Dušanem Kouřilem Jr. a Milovanem Vesničem.

Z nových tváří byl opět úspěšnější René Martínek, který proťal cílovou pásku jako šestý. Tamási Tenkemu se ani v neděli nepodařilo zúročit své zkušenosti z TCR Europe nebo WTCR a i v neděli byl klasifikován na posledním 9. místě s jedním kolem ztráty.