Na Slovakia Ringu se radovali Gellner s Němčekem

Na Slovakia Ringu se radovali Gellner s Němčekem

Druhý podnik ESET iSeries na Slovakia Ringu přinesl dva vítěze. Zatímco úvodní jízda patřila Pavlu Gellnerovi, ve druhém závodě slavil Dávid Němček.

V neděli pokračoval druhým podnikem virtuální šampionát ESET iSeries. Jezdci si tentokrát zazávodili na okruhu Slovakia Ring.

Úvodní klání sezony, které se uskutečnilo před dvěma týdny na Hungaroringu, si zcela podmanil Petr Fulín. Trojnásobný mistr Evropy v závodech cestovních vozů ovládl obě maďarské jízdy.

Že to ale bude mít „Fulda“ na Slovensku o něco těžší, naznačila již kvalifikace. V ní totiž obsadil s časem 2:02,430 čtvrtou příčku. Nejlépe zvládl boj proti chronometru Bartlomiej Mirecki, jenž zaznamenal čas 2:02,177 a vyjel si tak pro první závod pole position. Druhý skončil Josef Záruba (2:02,241) a nejlepší trojici zkompletovala jedna z trojice nových tváří Tomáš Pekař (2:02,365). Za zmínku stojí skutečnost, že rozestup mezi prvním a osmým činil pouhých šest desetin sekundy.

 Po prvním závodě měl ale nejvíce důvodů k úsměvu Pavel Gellner. Českému závodníkovi patřila na startu pátá pozice. Již po úvodním kole ovšem jeho jméno figurovalo ve výsledkové listině na čtvrté příčce a během druhého okruhu pak po potížích svých soupeřů převzal vedení. Na prvním místě se poté udržel až do cíle a po dvojici stříbrných úspěchů na Hungaroringu se tentokrát mohl radovat z vítězství.

Jako druhý dorazil do cíle vítěz kvalifikace Bartlomiej Mirecki. Pódiové pozice zkompletoval třetí Dávid Němček, kterému se z domácích závodníků zadařilo nejvíce.

Pilot stáje ARC Bratislava se ale musel do posledních metrů o svůj bronz strachovat. Brousil si na něj totiž zuby Josef Záruba. Jezdec týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra sice neuspěl, i přesto ale mohl být v cíli spokojen i se čtvrtou příčkou. Na tu se totiž propracoval po vynikající stíhací jízdě až ze 16. místa, kam spadl po potížích v úvodním kole.

Polem se ale úspěšně prokousával rovněž Fulín. Vítěz úvodních dvou závodů sice spadl po problémech během druhého okruhu na desáté místo, pod šachovnicovou vlajkou ale nakonec projel jako pátý.

Druhou polovinu bodovaných příček utvořili šestý Jiří Navrátil, sedmá Gabriela Jílková, osmý Michal Makeš a nejlepší desítku uzavřeli devátý René Martinek s desátým Petrem Kačírkem mladším, kteří se mohli radovat ze svých prvních bodovaných výsledků.

V prvním závodě mohli slovenští fanoušci slavit třetí pozici Dávida Němčeka. Ve druhé víkendové jízdě jim ale tento pilot udělal ještě větší radost. Poté, co využil postartovní mely k posunu ze třetí příčky až do čela, si dojel způsobem start-cíl pro vítězství.

Ve druhém závodě si dojel pro vítězství domácí závodník Dávid Němček.

Znovu mu ovšem dal zabrat Josef Záruba, který se po celý závod držel v jeho těsné blízkosti a několikrát se pokusil o útok. I tentokrát ovšem vyšel ze souboje Němček vs. Záruba lépe první jmenovaný a český pilot se tak musel spokojit se druhou příčkou.

Dávid Němček ale nebyl v závěrečném závodě víkendu jediným slovenským závodníkem na pódiových pozicích. Třetí totiž dojel po bezchybné a čisté jízdě Filip Sládečka.

Tučný bodový příděl znovu putoval na konto Jiřího Navrátila, který obsadil čtvrtou pozici. Skvělou pátou příčkou se blýskla jediná žena ve startovním poli Gabriela Jílková, které se tak po sedmé pozici v prvním klání podařilo skórovat rovněž ve druhém slovenském závodě.

Druhou polovinu nejlepší desítky otevřel ve výsledkové listině šestý Miha Primožič. Slovince následovali sedmý Szymon Ladniak, který získal za tento výsledek své první body, a osmý Tom Beckhäuser.

Pro vítěze úvodního závodu Pavla Gellnera závod moc dobře nezačal. V první zatáčce totiž vyjel mimo trať a při návratu poté trefil vůz Petra Fulína, pro kterého tento incident znamenal konečnou. Gellner se ovšem nevzdal a dokázal se probojovat alespoň ke dvěma bodům za deváté místo. Poslední bodovanou desátou pozici obsadil znovu Petr Kačírek mladší.

Pozitivní dojem zanechal při své premiéře v ESET iSeries Tomáš Pekař. Dvojnásobný středoevropský šampion závodů vozů Renault Clio sice na svůj třetí čas z kvalifikace navázat nedokázal a ani jednou cíl nespatřil, v úvodu první jízdy jsme jej ovšem mohli spatřit na prvním místě a na začátku druhého závodu se mu zase dařilo po startu zezadu rychle probíjet startovním polem.

Po slovenských závodech došlo ke změně na čele průběžného pořadí, kde nyní figuruje se 63 body Pavel Gellner. Petr Fulín se propadl na druhé místo, jeho ztráta však činí pouhé tři body. Díky konstantním výkonům se v popředí stále drží také třetí Josef Záruba (57 bodů). V intervalu 25 bodů, což je hodnota jednoho vítězství, se nacházejí i čtvrtý Dávid Němček (52 bodů) s pátým Bartlomiejem Mireckim (38 bodů).

Týmovému hodnocení vévodí Vekra Racing Team (87 bodů). Druhá pozice patří Mičánek Motorsportu powered by Buggyra (81 bodů) a třetí ARC Bratislavě (62 bodů). Až na čtvrté místo se z vedoucí pozice propadl tým Fullinrace Academy.

Třetí podnik ESET iSeries se uskuteční 31. května na okruhu v chorvatském Grobniku.