Na Slovakia Ringu se o vedení v Twingo Cupu poperou Štefančič a Ivanuša

Na Slovakia Ringu se o vedení v Twingo Cupu poperou Štefančič a Ivanuša

V pořadí čtvrtý podnik Twingo Cupu bude o nadcházejícím víkendu hostit Slovakia Ring. Na čele průběžného pořadí se v průběhu sezony střídají Nik Štefančič a Matej Ivanuša.

Není obvyklé, že si tak vyrovnaný šampionát jako Twingo Cup letos podmanili jen dva jezdci. Štefančič a Ivanuša doposud vyhráli všechny závody a nikoho dalšího nepustili na nejvyšší pódiový stupínek.

Oba Slovinci z týmu Lema Racing pravidelně okupují první příčky a v těsných závodech se jim daří využít klíčové momenty ve svůj prospěch. Například v Grobniku to vypadalo, že zvítězí David Stušek, ale při sprintu k šachovnicovému praporku ho o 0,096 sekundy překonal Ivanuša a dosáhl na třetí výhru v sezoně. Jeho soupeř Štefančič zvítězil ve dvou závodech a vede průběžné pořadí s počtem rovných 100 bodů – o sedm méně má Ivanuša.

Štefančič tak bojuje o druhý titul v řadě, což se doposud v historii Twingo Cupu nikomu nepodařilo. Slovinský závodník je zároveň nejúspěšnějším juniorem v šampionátu. Na Slovensku bude startovat vedle Štefančiče dalších šest juniorů včetně Mihaila Mladenoviće, který drží průběžné třetí místo. Celkově je na závodní víkend přihlášeno 22 jezdců.

Standings Twingo Cup
Entry list
Timetable