Na scénu přichází nový okruhový seriál F-DRIVE CUP

Na scénu přichází nový okruhový seriál F-DRIVE CUP

Amatérští i profesionální závodníci se mohou od nadcházející sezony 2024 těšit na nový okruhový seriál F-DRIVE Cup, jenž nabídne atraktivní závodění na okruzích střední Evropy za rozumné náklady.

Myšlenka založení okruhového šampionátu zrála ve firmě vyrábějící energetické drinky F-Drive tři roky. Získání podpory Autoklubu České republiky a Josefa Křenka pak roztočila koloběh událostí, které vyústily ve zrod F-DRIVE CUP.

„Závodníkům všech úrovní chceme nabídnout finančně dostupný šampionát se zajímavými cenami a solidní mediální podporou,“ říká spoluzakladatel energetických nápojů F-DRIVE Gustav Niedelský.

„Kalendář se bude skládat ze sedmi podniků na Autodromu Most (3x), Slovakia Ringu (2x), Pannonia-ringu a další okruhy jsou stále v jednání. Půjde o jednodenní akci s maximální cenou 380 eur za celý závodní den,“ přibližuje Niedelský kalendář na příští rok.

„Závodní automobily budou rozděleny do kategorií podle obsahu motoru, a sice do 1600 ccm, do 2000 ccm, do 3000 ccm a výše. Řada závodníků a týmů má k dispozici pohárové vozy Clio, takže pokud se jich sejde více, můžeme pro ně vytvořit samostatnou skupinu. Příležitost u nás budou mít i vozy TCR a samozřejmě formulové monoposty,“ hovoří Niedelský o rozdělení kategorií.

F-DRIVE CUP je zaštítěný Autoklubem České republiky a pojede se pod takzvanou Českou trofejí. Ke startu závodníků bude zapotřebí alespoň národní licence, kterou lze ovšem pořídit za přijatelnou cenu.

„Hledíme i na bezpečnost a auta budou muset mít trubkový rám a další standardní náležitosti. Na druhou stranu víme, že připravit závodní vůz, aby splňoval bezpečnost, je finančně náročné a udělali jsme určité kompromisy. Samozřejmě nikoliv extrémně. Jde o to, abychom se drželi v určitých mantinelech bezpečnosti,“ upozorňuje Niedelský. Podrobnosti se dozvíte na webových stránkách fdrivecup.com.

Většina závodů se bude konat uprostřed pracovního týdne. Úvodní a závěrečný podnik sezony je naopak naplánován na neděli. Skladba závodního dne bude následující: dva tréninky, kvalifikace a pětadvacetiminutový sprint s letmým startem. Na Slovensku bude o jeden trénink a jeden závod navíc. Naopak návštěva maďarského Pannonia-ringu bude dvoudenní a celkový závod nepřesáhne cenu 520 eur.

„V souvislosti se závodem v Maďarsku jsme si říkali, že když už závodníci pojedou takovou dálku, zůstaneme tam o den déle a Maďarsko si plně užijeme. Připravíme raut s maďarskými specialitami a podobně. Zkrátka skvěle strávený čas.“

F-Drive Cup dbá na řádnou organizaci a připravuje zajímavé ceny pro vítěze. Například originální skleněné poháry a wellness pobyty jsou odměny, na které se mohou závodníci těšit. Nezapomíná se ani mediální podporu a jsou dohodnuté reportáže na televizních stanicích A11 a O2 TV Sport.

Další informace najdete na fdrivecup.com