Na Hungaroringu uvidíme početné pole vozů GT

Na Hungaroringu uvidíme početné pole vozů GT

Při úvodním podniku letošní sezony na Hungaroringu bude na co koukat také v závodech vozů GT. V nich se představí minimálně osm vozů královské kategorie GT3.

V akci se opět ukáže stáj Duck Racing, která se loni mohla díky Danielovi Skalickému v našem šampionátu radovat mimo jiné i z celkového vítězství. Tým se na Hungaroringu tradičně představí s vozem Audi R8 LMS Ultra GT3, za jehož volant usedne šéf stáje a současně zkušený závodník Petr Kačírek.

Duck Racing to ale nebude mít jednoduché. Ve startovní listině totiž najdeme také loňského šampiona GT3 sprintu Gregora Zsiga. Nastoupí navíc i tým Olimp Racing se dvěma vozy Mercedes-AMG GT3. Do jednoho usedne Marcin Jedlinski a se druhým pojede jeho otec Stanislaw Jedlinski. Dá očekávat, že o nejvyšší příčky bude bojovat také stáj Buggyra Zero Mileage Racing. Ta rovněž nastoupí s Mercedesem-AMG GT3. Z jezdců vsadí na Davida Vršeckého a Aliyyah Kolocovou.

Loni Marcin Jedlinski na Hungaroringu kraloval. Bude tomu tak i letos?

 

Pozadu jistě nebude chtít zůstat ani pravidelný účastník našeho šampionátu Kálman Bódis. V kategorii GT3 ale uvidíme také dva nováčky – Adama Rzepeckého a Piotra Wiru. Zatímco Rzepecki loni účinkoval v závodech kategorie Clio Cup, Wira závodil v GT4. A oba ukázali, že rychlost mají. Zatímco Rzepecki se stal v Clio Cupu vicemistrem, Wira skončil ve sprintovém hodnocení kategorie GT4 na třetí příčce.

Napínavou podívanou slibuje ale také kategorie GT4. Znovu totiž uvidíme hlavní protagonisty loňské sezony – stáj RTR Projects a Ference Ficzu ze stáje Trevor Racing. RTR Projects nasadí hned dva speciály KTM X-Bow GT4. Ficza opět usedne do vozu BMW M4 GT4. Je navíc možné, že do bojů o vítězství promluví také posádka Lema Racingu ve složení Mathias Lodi a Grega Šimunovič. Dvojice nastoupí s Porsche Cayman GT4.

Stáj RTR Projects by ale nemusela účinkovat pouze v kategorii GT4. Je totiž možné, že nasadí i zbrusu nový vůz KTM X-Bow GTX. Záležet bude na úspěšnosti přípravy a výsledcích testů.

Kromě vozů specifikace GT ale uvidíme také vozy skupiny D5. Prvním z nich bude Ligier LMP2 JSP2 stáje ARC Bratislava, za jehož volant usedne sám šéf slovenského týmu Miro Konopka. Nastoupí ale také stáj Autoklub JV Sport Racing v AČR s vozem Norma LMP3, za jehož volantem se objeví Václav Janík, Balázs Volentér a Tomáš Konvička.

Na Hungaroringu nebudou chybět ani vozy skupiny D5.

Startovní listina