Na domácím závodě mě podpořili i vykřičeli, směje se šampion Martin Hlavna

Na domácím závodě mě podpořili i vykřičeli, směje se šampion Martin Hlavna

Jméno Martin Hlavna se poprvé v ESET V4 Cupu objevilo v loňském roce. Slovenský závodník tehdy nastoupil do domácího závodu za volantem chevroletu a v rámci Cruze Cupu dojel na šestém místě. Letos byl v paddocku k vidění téměř celou sezonu, s Fordem Fiesta nastoupil do ESET MMSR ve třídě D4-1600 a z finálového podniku v Brně si kromě dvou výher odnesl i titul ve třídě.

Na který letošní závod s radostí vzpomínáte?
Ku každému sa dá niečo povedať ale tak v skratke, Hungaroring mal pre mňa skvelú atmosféru ako okruh F1 som všetkým, čo k tomu patrí, špecifická bola domáca veľká Cena na Slovakiaringu, kde sa jazdilo pod dohľadom blízkych a známych, ktorí ma po každej jazde vedeli podporiť, či vykričať za chyby ktorých som sa dopustil, takže to bolo celkom zábavné.

Kromě Red Bull Ringu jste absolvoval celý letošní ročník, jak hodnotíte sezonu?
Plán počas zimy bol presedlať na silnejšie auto, vyskúšať okruhy, na ktorých som doteraz nejazdil a konečne obuť hladké pneumatiky. Všetko sa podarilo, takže som veľmi spokojný.

Co stálo za rozhodnutím nastoupit ve třídě D4-1600?
Na sezónu v dvojlitroch sme nemali potrebné eurá, tak ostala jediná možnosť do 1600. V týchto objemových triedach, kde sú rôzne automobily, je potrebné, pokiaľ má človek ambície dosiahnuť určitý výsledek, zvážiť, s akým autom bude štartovať. Takže som do toho od začiatku chcel ísť naplno. Začalo to výberom auta a snažil som sa zúčastniť čo najviac podujatí a čo najviac sa na jednotlivých tratiach naučiť. Viem, že som do toho dal všetko a podarilo sa, môžeme ísť ďalej.

Jak jste si užíval jednotlivé závody?
Okruhové závody sú pre mňa splnený sen. Vždy keď mám možnosť pretekať si to užívam a keď bola opäť nová technika a nové výzvy bolo to o to intenzívnejšie.

Který okruh vám nejvíc vyhovoval?
Celkom jednoznačne Brno. Poznám ho dobre a auto fungovalo najlepšie, čo je na záver sezóny potešujúce.

Jak se vám s fordem závodilo?
S predokolkou mám najviac skúseností, a tak mi návrat k Fordu vôbec nerobil problémy. Občas bolo cítiť absenciu samosvorného diferenciálu, či nie celkom ideálne sprevodovanú klasickú manuálnu prevodovku. Keby bola sekvencia s rovnakými prevodmi bolo by to o inom, ale je to vec zvyku a citu. Celkovo je to ale veľmi dobre fungujce auto.

Už se rýsují plány na příští sezonu?
Chcel by som sa opäť niekam posunúť a vrátiť k pohárovému závodeniu. Záleží, aký sa podarí zostaviť rozpočet.

 

COMMENTS