Musíme zůstat soustředění až do konce sezony, říká Sandström

Musíme zůstat soustředění až do konce sezony, říká Sandström

Jezdec stáje Carpek Service Filip Sandström zatím v kategorii Clio Cup Bohemia ovládl všechny letošní závody a vede šampionát s náskokem 49 bodů. Jak ale Švéd prozradil v našem rozhovoru, neusíná na vavřínech.

Letošní sezona Clio Cupu Bohemia pro vás začala skvěle. Vyhrál jste totiž ve všech čtyřech dosavadních závodech. Jak jste tedy se vstupem do sezony spokojen?

Jsem hodně spokojen. Je to ten nejlepší možný začátek sezony, získal jsem svá první vítězství na evropské scéně závodů Clio Cupu. Nyní bude třeba tuto formu udržet a ve zbylých závodech zabojovat o další body. Ačkoli to nyní vypadá dobře, stále je do konce dlouhá cesta. Sezona je dlouhá a ve hře je stále spousta bodů. Podle mého názoru se ale jedná o perfektní začátek sezony.

V Clio Cupu Bohemia jde letos o vaši premiérovou sezonu. Jak se vám v tomto šampionátu líbí a jak byste ho porovnal s Clio Cupem Central Europe, kde jste závodil loni?

Je to skvělé. Toto je můj druhý rok v závodech Clio Cupu. Jsou to úžasné a velice zábavné vozy. Zkušenosti, které jsem nasbíral loni v Clio Cupu Central Europe, rozhodně přispěly k mým dosavadním letošním výsledkům. S výjimkou Poznaně jsou letos pro mě všechny okruhy úplně nové. Ani to mě ale v úvodních dvou podnicích v Maďarsku a na Slovensku nezastavilo. Kombinace skvělého vozu a velice krásných okruhů z toho dělá dobrý šampionát.

Loni jste v Clio Cupu Central Europe obsadil celkové třetí místo. Žádné vítězství jste si ale nepřipsal. Letos ovšem v Clio Cupu Bohemia dominujete. Co je podle vás hlavním důvodem vašeho letošního zlepšení?

Řekl bych, že jedním z klíčů k úspěchu jsou moje větší zkušenosti. Jelikož je to můj druhý rok v závodech Clio Cupu, tak už vím, co od auta očekávat a jak z něj dostat maximum, co se týče časů na kolo.

Myslíte si, že k vašemu pokroku přispěly i rady od šéfa stáje Carpek Service a současně loňského šampiona kategorie Clio Cup Tomáše Pekaře?

Rozhodně. Díky svým zkušenostem s touto kategorií z posledních let zná tyto vozy velice dobře. A to rozhodně není nevýhoda.

Filip Sandström zatím ovládl všechny letošní závody Clio Cupu Bohemia. Foto: Petr Frýba

Vašimi týmovými kolega jsou letos u Carpek Service Erik Bertilsson, Richard Meixner a Yuuso Panttila. Jak se vám s nimi spolupracuje?

Výborně. Vycházíme spolu velmi dobře a vzájemně si pomáháme ke zlepšení. Mohu vás ujistit, že spolu příjemně trávíme čas jak na trati, tak i mimo ni, když zrovna nezávodíme.

V šampionátu vedete s náskokem 49 bodů. Myslíte si ale, že je tu někdo, kdo pro vás může být ve zbytku sezony v boji o titul významnou hrozbou? Druhý je v celkovém pořadí Erik Bertilsson a třetí Richard Meixner. O nejvyšší příčky byl schopen v předchozích závodech bojovat také Levente Losonczy. Vzhledem k výsledkům z předchozích let ale musíme určitě počítat i s Markem Mramorem nebo Mihou Primožičem…

Řekl bych, že čas ukáže. Bezpochyby je zde ale pár velice rychlých jezdců. Musíme zůstat soustředění až do konce sezony.

Předchozí dva šampioni kategorie Clio Cup Michal Makeš a Tomáš Pekař přestoupili rok po svém titulu do TCR Eastern Europe. Nezvažujete pro příští rok také vy tento přestup?

Momentálně to vypadá tak, že minimálně ještě jeden rok budeme závodit v Clio Cupu. Nikdy ale nevíte, jaké příležitosti se v budoucnu naskytnou.

Proč by podle vás měli fanoušci sledovat kategorii Clio Cup Bohemia i ve zbytku sezony?

Kvůli té podívané, kterou nabízí. Jen se podívejte na první slovenský závod, kde se bojovalo o vítězství od začátku do konce. Takové by závodění mělo být – souboje dveře na dveře, tvrdé, ale férové. To je zkrátka to nejlepší na světě.

Úvodní foto: Petr Frýba