Miro Konôpka bude mít nabitý program s mercedesem i s lamborghini

Miro Konôpka bude mít nabitý program s mercedesem i s lamborghini

Slovenský závodník a trojnásobný šampion ESET MMSR Miro Konôpka se připravuje na další hektickou sezonu, plánuje starty v ESET MMSR, Blancpain GT Series i GT Open – a zároveň bude střídat i techniku, do týmové garáže totiž přibyl nový Mercedes AMG GT3.

Pořídil jste nový Mercedes AMG GT3. Proč budete na Hungaroringu startovat s Lamborghini?Mercedes chceme vyskusat hlavne na vytrvalostné preteky, niečo s Blancpain GT Series, niečo s International GT, ale väčšinou budeme štartovať opäť s Lamborghini, tak ako vlani, s GT3 aj so Supertrofeom.

Jaké máte plány na letošní sezonu v ESET MMSR a v jiných seriálech? Plánujete jet s mercedesem v Esetu?
Na tento rok sme robili kalendar na poslednú chvíľu, predsa len sme sa viac sustredili na prototypy a Le Mans. ESET nepojdeme kompletný, lebo nam koliduju terminy. Chcem ist GT Open celu sezonu a taktiež Lamborghini supertrofeo Europe. Mercedes vyskušame na prvom preteku v Monze a potom budeme rozmyslat o nejakých dalších pripadných štartoch. Minulý týždeň som sa vratil s AMG v Affalterbachu a ešte potrebujeme trochu viac s autom pracovať, zatial sme pomalí. Mne osobne viac vyhovuje Lamborghini.

Jaké si kladete na letošní sezonu osobní cíle?
Tento rok si skutocne nekladiem žiadne ciele, uvidim ako sa dostanem zo zdravotných problemov s chrbticou, ktoré začali havariou na Fuji, doktori ma plašia operaciou, ja sa tomu bránim a to je moj tohoročný najväčší boj. Hold blížim sa k šestdesiatke, tak plany a ciele necham tým dvadsaťročným, ja si chcem dobre popretekať a držať palce našim mladým.

Jak obecně hodnotíte česko-slovenskou okruhovou scénu a ESET?
S vývoja v ESETU, hlavne ohladom českých a slovenských teamov mam ozaj radosť. Možno že pole nie je najpočetnejšie, ale to čo tu jazdí, je ozaj na velmi dobrej úrovni. Ved toho roku pribudlo minimalne 7–8 nových GT3, takže by ich malo byť možno aj do 15, plus GTC autá, hlavne Lamborghini Supertrofea sú prislubom ozaj dobrých pretekov. Ked sa podarí plán s Eurosportom, bude ESET MMSR opäť na lepšej úrovni. Samozrejme sa najde zase zopar frflošov v diskusiach, ktorí nevytiahnu päty s obyvačky a budú písať aké to je celé nanič, ale z môjho pohladu ESET potiahol okruhový motošport len hore. Ja som jazdil snad vo vsetkých velkých medzinárodných seriach, môžem porovnávať a ozaj sa ani obsadením, ani kvalitou nemáme za čo hanbiť.

COMMENTS