Miniberger s KTM X-Bow GTX ovládl první sprint

Miniberger s KTM X-Bow GTX ovládl první sprint

Úvodní víkendový sprint vozů GT opanoval v Grobniku pilot stáje RTR Projects Tomáš Miniberger, který zároveň triumfoval v hodnocení třídy GTC. Celkově druhý dojel vítěz třídy LMP Jacek Zielonka a třetí příčka připadla vítězovi třídy GT3 Gregoru Zsigovi. V GT4 triumfoval Matěj Pavlíček.

Úvodní sprintový závod vozů GT skončil suverénním triumfem Tomáše Minibergera. Pro stáj RTR Projects se jedná o premiérové celkové vítězství s vozem KTM X-Bow GTX v našem šampionátu. Miniberger si kromě celkového triumfu připsal také prvenství ve třídě GTC.

Na startovním roštu závodu patřilo Minibergerovi druhé místo. Před ním stál pouze vítěz kvalifikace Gregor Zsigo. Hned v úvodu se sice pilot RTR Projects posunul do vedení, poté ale došlo k vyvěšení červených vlajek kvůli incidentu Gábora Kismartyho-Lechnera se Zoranem Kastratovičem a Miniberger tak před sebe pustil Zsiga zpět. Po restartu závodu se ale před pilota Trevor Racingu dostal znovu a poté už ho na čele nikdo neohrozil.

Na druhé pozici dorazil do cíle Jacek Zielonka. Ten se mohl radovat z vítězství v hodnocení LMP. Vítěz kvalifikace Gregor Zsigo se nakonec musel spokojit se třetím místem. V rámci třídy GT3 ale vystoupil na nejvyšší stupeň.

Vidět byl během závodu mimo jiné i Piotr Wira, který se byl schopen propracovat na druhou příčku a současně do vedení v GT3. Později se ale propadl na celkovou čtvrtou pozici a v rámci GT3 se musel spokojit se druhým místem. Kromě Zsiga a Wiry vstoupil na stupně vítězů třídy GT3 také třetí Adam Rzepecki. Ten současně bojoval o body do kategorie GTC, kde skončil druhý. Třetí místo připadlo v GTC Petru Breckovi.

V GT4 dlouho směřoval za vítězstvím David Vršecký a měl nakročeno k tomu, aby pro Buggyru vybojoval triumf hned při premiérovém nasazení nového vozu Mercedes-AMG GT4. Nakonec si ale připsal již šestý letošní triumf lídr šampionátu Matěj Pavlíček. Vršecký se musel spokojit se druhým místem. Třetí dojel Ferenc Ficza.

David Vršecký bojoval v GT4 o vítězství. Foto: Buggyra Racing

Úvodní foto: Petr Frýba