Miniberger kraloval i v neděli

Miniberger kraloval i v neděli

Také nedělní sprintový závod vozů GT se stal kořistí Tomáše Minibergera s vozem KTM X-Bow GTX, který si kromě celkového vítězství připsal triumf také v hodnocení třídy GTC. Na celkovém druhém místě dojel do cíle vítěz třídy LMP Jacek Zielonka a na třetí pozici skončil Gregor Zsigo, který vyhrál v GT3.

Sprintové závody vozů GT si v chorvatském Grobniku zcela podmanil Tomáš Miniberger. Po sobotním triumfu ovládl pilot stáje RTR Projects s vozem KTM X-Bow GTX také nedělní sprint. Na cestě za vítězstvím udělal důležitý krok už ráno, kdy vyhrál kvalifikaci. V závodě poté vedl od startu až do cíle.

Na celkovém druhém místě dorazil do cíle stejně jako v sobotu Jacek Zielonka. Polák opět ovládl hodnocení LMP. Podoba nejlepší trojice byla ve druhém sprintu stejná jako v tom prvním. Celkovou třetí pozici totiž obsadil Gregor Zsigo, který současně zopakoval vítězství ve třídě GT3.

U Piotra Wiry se nedělní závod odehrával podobně jako ten sobotní. Polák v úvodu bojoval o celkové pódiové umístění a současně o vítězství v GT3. Nakonec se ale musel spokojit s celkovou čtvrtou příčkou a se druhým místem v GT3. Zsiga s Wirou doplnil na pódiu třídy GT3 Adam Rzepecki, který zároveň obsadil druhé místo v GTC. Třetí pozici bral ve třídě GTC Petr Brecka.

 

Na stupně vítězů vystoupil po druhém sprintu mimo jiné i Petr Brecka. Foto: Petr Frýba

Třída GT4 přinesla premiérové vítězství Aliyyah Kolocové. Na stupních vítězů ji doprovodili druhý Grega Šimunovič a třetí Ferenc Ficza.

Úvodní foto: Petr Frýba