Milovan Vesnič: Za úspěchem se skrývá hodně práce

Milovan Vesnič: Za úspěchem se skrývá hodně práce

Milovan Vesnič se Seatem Cupra ovládl letošní sezonu kategorie TCR ve sprintu. Srbský pilot z týmu ASK Vesnič vyhrál šest závodů a zaslouženě si dojel pro celkové prvenství. Sezona však nebyla tak snadná, jak se na první pohled může zdát.

Vyhrál jste titul v ESET TCR ve sprintu, jak spokojený jste s letošní sezonou? Kladl jste si na začátku roku takové cíle?
Sezona proběhla přesně podle plánu. Auto bylo fantastické, tým byl fantastický a já jsem velmi rád za výkony, které jsme letos podávali.

Když se ohlédnete, máte za sebou šest vítězství a další tři stříbrná umístění, to zní jako snadný průběh letošního ročníku…
Rovných šest výher, tři druhá místa a jedno čtvrté vypadá na papíře ohromně, ale skrývá se za tím opravdu těžká práce. Výsledky mohly být o trochu lepší, ale celkově jsem spokojen.

V průběhu roku jste byl dominantní, nicméně Václav Nimč vám byl pořád nablízku. Jak jste si užíval vzájemné souboje?
Václav Nimč byl náš hlavní rival. V prvé řadě je skvělý mladý kluk z motoristické rodiny a oddaný závodění. Jeho výkony tak nejsou žádným překvapením. Tým Křenek Motorsport s podporou LMS odvedli skvělou práci a Václav bude rychlejší a rychlejší. Stojí před ním nadějná budoucnost. Pro mě nebylo snadné jezdit před ním, navíc jsme spolu několikrát bojovali – ovšem vždy v rámci fair play. Přeji mu do budoucna hodně úspěchů.

Jaký závod z letošní sezony si budete pamatovat nejvíc?
Asi ten nejtěžší roku 2018 pro mě byl první sprint na Slovakia Ringu. Startoval jsem z pole-position, vedl závod, ale v polovině jsem ztratil přední splitter a Seat začal hodně vibrovat. Bylo extrémně náročné v těchto podmínkách závodit na velmi rychlém Slovakia Ringu s dlouhými rovinkami. Přišel jsem o vedení a dopředu se posunul Nimč, nicméně jsme spolu svedli nádherný souboj, a nakonec se mi ho podařilo předjet a vyhrát.

Je Slovakia Ring váš oblíbený okruh?
Určitě, Slovakia ring mám rád. Oblíbil jsem si kombinaci technických a rychlých pasáží. I Brno je pěkné. Startoval jsem tam poprvé a hned jsme jezdili o dvě sekundy rychlejší časy než byla hodnota pole-position v ETCC roku 2015. Navíc jsme se v Brně přetahovali s Nimčem a mým týmovým kolegou Jakubem Wyszomirskim.

Jaké máte plány na příští sezonu?
Pro letošek máme hotovo. Získali jsme první a třetí místo (Jakub Wyszomirski), což je skvělý výsledek. Teď se musíme koncentrovat na přípravu aut pro rok 2019. Kde se ocitneme, závisí na rozpočtu a organizátorech. Čekáme velké změny a doufáme, že kategorie vozů TCR bude samostatná a budeme se moct zúčastnit většího počtu závodů. A také budeme připraveni znovu vyhrávat.

COMMENTS