Milovan Vesnič vyhrál úvodní závod ESET TCR na Red Bull Ringu

Milovan Vesnič vyhrál úvodní závod ESET TCR na Red Bull Ringu

Druhý podnik sezony ESET V4 Cupu zahájil závod ESET TCR, kterému od startu až do cíle dominoval srbský závodník Milovan Vesnič s vozem Seat Cupra.

Vesnič startoval z pole-position před Jáchymem Galášem a Tomášem Pekařem s Dušanem Kouřilem v druhé řadě. Po zhasnutí červených světel předvedl ukázkový start a udržel vedení i v ostré první zatáčce Red Bull Ringu. Od té chvíle největší riziko pominulo a Vesnič diktoval tempo. Za ním v těsném rozestupu jezdil debutující Tomáš Pekař s Renaultem Megane. Dvojici dělily po celý závod maximálně dvě vteřiny, nicméně českých závodník se k serióznímu útoku nedostal. Bylo ovšem očividné, že Pekař se k Vesničovi snaží přiblížit, což vyústilo k opakovanému porušování traťových limitů a nakonec penalizaci průjezd boxy, kterou si Pekař vyzvedl v předposledním kole a podtrhl tím smůlu českých závodníků.

Jáchym Galáš s Volkswagenem Golf startoval z druhé pozice, jenže ze svého místa se odlepil s několikavteřinovou prodlevou, v podstatě ve chvíli, když celé startovní pole opouštělo první zatáčku. Galáš tak musel dohánět ztracený čas a předváděl divákům na tribunách krásnou stíhací jízdu, která ho vynesla na čtvrté místo, resp. druhé místo.

Další český jezdec a debutant Dušan Kouřil totiž dostal penalizaci za špatné postavení na startu a jeho třetí pozice za Vesničem a Pekařem byla jen dočasná. Čekalo se, kdy Kouřilův Hyundai i30 TCR zajede na pitlane pro drive through, nicméně Kouřil dál zůstával na trati, až si vysloužil diskvalifikaci.

Průběžně druhý Pekař a třetí Kouřil tak přišli o své pozice za suverénním Vesničem a na stříbrnou příčku se posunul Galáš. Třetí dojel Jakub Wyszomirski s Hondou Civic R TCR a sekundu po něm protnul cílovou pásku Tomáš Pekař, který už polského závodníka nestihl v posledním kole pokořit. První pětku uzavřel Rudi Pešovič s Audi RS3 LMS.

Výsledky
ESET TCR Race 1