Milana Haeringa další titul v Clio Cupu potěšil

Milana Haeringa další titul v Clio Cupu potěšil

Milan Haering je stálicí v Renault Clio Cupu třetí generace, a přestože úvodní podnik na Hungaroringu kvůli nemoci vynechal, dokázal chybějící body nahradit ve zbytku sezonu a v Brně oslavil zisk druhého titulu.

Letos jste ovládl Renault Clio Cup III, jak sezonu hodnotíte?
Tratě a závody byly pěkné, někdy bylo bohužel méně soupeřů než loni.

Na úvod v Maďarsku jste chyběl. Když jste pak přijel na druhý podnik na Red Bull Ring a oba závody vyhrál, začal jste doufat v to, že byste ještě mohl zabojovat o titul?
Do Maďarska jsem nepřijel, protože jsem dostal chřipku a onemocněl. Navíc podle předpovědi mělo sněžit. Když jsem dorazil na Red Bull ring, věděl jsem, že s trochou štěstí a bez žádných technických potíží je možné vyhrát.

Kdo pro vás byl v letošní sezoně největším soupeřem?
Největším soupeřem byl René Martinek a finance.

Máte z letošní sezony nějaký nezapomenutelný zážitek?
Samozřejmě obrovská radost z celkového vítězství v Brně, kde mě mile překvapil tým Carpek s připravenými šampionskými tričky.

A naopak, kdy vám bylo za volantem nejhůř?
Nejhůř mi za volantem bylo, když jsem se poprvé zkusil svézt v racing simulatoru na jednoduchém Red Bull Ringu. Udělalo se mi brutálně španě.

Jaké máte plány na příští sezonu?
V příštím roce budu dál jako inženýr vyvíjet projekt TCR Mégane u Vukovic Motorsport a stále budu podporovat Tomáše Pekaře a tým Carpek. A když bude čas, velmi rád se v ESETu svezu s cliem.

 

COMMENTS