Miha Primožič nastoupí s vozem Clio V

Miha Primožič nastoupí s vozem Clio V

Miha Primožič vyměnil starší čtvrtou generaci Renaultu Clio za nejnovější pátou verzi a opět hodlá bojovat o umístění na stupních vítězů – a samozřejmě o vítězství, které mu v tomto šampionátu stále uniká.

Miho, jsi zkušený jezdec Clio Cupu, který vstupuje do své šesté sezony s Cliem. Těšíš se na ni?
Těším se na ni ode dne, kdy jsem dokončil pátou sezónu!

Loni si v konečném hodnocení jezdců skončil třetí a vyrovnal svůj nejúspěšnější výsledek z roku 2018. Byl jsi se svým loňským výkonem spokojený?
Měl jsem trochu smůlu s defekty pneumatik a potížemi s výkonem auta v horkém počasí. Mrzí mě první závod na Red Bull Ringu, kterému jsem dominoval. Chtěl jsem vítězství až příliš, a nakonec mě to stálo odstoupení ze závodu. Celkově jsem ale s výsledkem i výkonem spokojený, i když věřím, že vždy je co zlepšovat.

Nepochybně máš rychlost, jsi schopen bojovat o první místo a získal jsi mnoho umístění na stupních vítězů. Jedna trofej ti však stále chybí – ta vítězná. Nebolí to? Kdy dojde ke zlomu?
Opravdu to nebolí, ale musím přiznat, že stát na nejvyšším stupni vítězů je jedinečný pocit. Až se tam dostanu, dám vám vědět…

Jste spolumajitelem společnosti ASP, prodejce vozů Renault, Alpine a dalších značek. Dá se očekávat, že v letošní sezoně vyměníte Clio za nejnovější pátou generaci?
Ano, letos budu závodit s nejnovějším Cliem, tedy s pátou generací. Zároveň budu startovat také ve dvou italských šampionátech s Cliem IV. Vzhledem k tomu, že za pár měsíců u nás přibude dealerství Mercedes-Benz, bude to dobrá příležitost vyzkoušet si také několik závodů v šampionátu GT4 s Mercedesem Benz AMG GT4 od LEMA Racing.

Jelikož je ASP distributorem závodních vozů a náhradních dílů, znamená to, že pracuješ i během závodních víkendů a uzavíráš obchody, staráš se o objednávky? Nebo se věnujete pouze závodění?
Ano, pracuji, uzavírám obchody, vyřizuji objednávky a závodím. To jsou věci, které mám rád a které se zcela prolínají s mým životním stylem.

Zajímalo by mě, co bylo na prvním místě. Začal si pracovat v ASP a díky tomu ses zamiloval do motorsportu? Nebo to bylo naopak?
Závodění mě baví už od dětství, ale nikdy jsem neměl příležitost si ho vyzkoušet. Takže nejdříve to bylo ASP, pak závodění a teď jsem to spojil dohromady.

Pověz nám více o své závodní historii. Kdy si začínal, kde si závodil a co považuješ za svůj největší úspěch?
Jak už jsem zmínil, v minulosti jsem neměl žádné kvalitní šance na závodění. Moje závodní kariéra začala na můj věk velmi pozdě a začala zcela náhodně. Můj první závod, první závodní vůz a vůbec první závodní zkušenost se odehrála v roce 2018 v šampionátu ESET Cup, kde jsem nastoupil na Hungaroringu s vozem Clio Cup 4. generace. Od té doby závodím v ESET Cupu a ve dvou italských šampionátech, kde jsem se v roce 2022 stal mistrem. Těžko říct, co je můj největší úspěch, ale určitě je dobrý pocit, že jsem schopen bojovat s mladšími zkušenými jezdci a dosahovat stejných časů na kolo.