Michal Makeš zahájil víkend na Red Bull Ringu dalším vítězstvím

Michal Makeš zahájil víkend na Red Bull Ringu dalším vítězstvím

Michal Makeš z týmu Mičánek Motorsport udržel vítěznou sérii a po dvou výhrách na úvodním podniku si pohár za první místo převzal i v prvním víkendovém závodě malého sprintu na Red Bull Ringu.

Bohaté startovní pole vozů Renault Clio IV přispělo k dramatické a velmi těsné kvalifikaci. Zatímco nejrychlejší kvalifikační čas zajel Polák Karol Urbaniak, budoucí vítěz Michal Makeš startoval mezi renaulty až z jedenáctého místa.

Start závodu lehce zamíchal pořadím, nicméně Urbaniak si udržel vedení a pozvolna unikal svým pronásledovatelům. Jáchym Galáš z týmu gt2 motorsport se posunul na druhé místo a rýsoval se pro něj poklidný závod. Jenže za ním se startovním polem prodíral Michal Makeš, a když byl Urbaniak penalizován průjezdem boxy za opakované překračování traťových limitů, ocitlo se české duo Galáš – Makeš v souboji o vítězství.

Oba jezdci se letos přesunuli z motokár do velkých automobilů a předvádějí perfektní výkony. Z prvního závodu však radostněji odcházel Michal Makeš, Galášovi totiž v posledním kole došel benzín a Makešovi se otevřela cesta k třetímu prvenství ze tří startů. Jáchym Galáš nakonec druhé místo udržel před Pawlem Wysmykem. Ten byl však krátce po závodě diskvalifikován a na třetí pozici se posunul Szymon Ladniak z týmu BM Racing.

Ve třídě Renault Clio III se po suverénní jízdě radoval Denis Wolf (Racing Team Zäziwill) před Milanem Haeringem (Carpek Service) a domácí Johannou Amann.

Ve třídě Chevrolet Cruze Cup nedal soupeřům šanci David Wassermann. Jezdec týmu Pfister Racing ujel konkurenci hned po startu na jezdce zbyl jen souboj o druhé a třetí místa. Ta si nakonec rozdělili nováček Fabian Piwetz a Christoph Pflügler.

Výsledky závodu

Renault Clio Cup

  1. Michal Makeš – Mičánek Motorsport
  2. Jáchym Galáš – gt2 motorsport
  3. Szymon Ladniak – BM Racing Team

Renault Clio Cup III

  1. Denis Wolf – Racing Team Zäziwill
  2. Milan Haering – Carpek Service
  3. Johanna Amann

Chevrolet Cruze Cup

  1. David Wassermann – Pfister Racing
  2. Fabian Piwetz – Pfister Racing
  3. Christoph Pflügler – Pfister Racing

COMMENTS