Michal Makeš: Vzhůru za obhajobou titulu

Michal Makeš: Vzhůru za obhajobou titulu

Michal Makeš z týmu Mičánek Motorsport vstupuje do nové sezony jako úřadující šampion Renault Clio Cupu, takže osobní cíle má poměrně jasné – obhájit titul a být ještě lepší než v předchozím roce.

Letos zůstáváte v Clio Cupu, co stálo za tímto rozhodnutím?
Na okruzích mám odjetou pouze jednu sezónu a další sezóna se stejným autem mi dodá další potřebné zkušenosti. Před přestupem do silnějšího auta chci mít s Cliem stoprocentní jistotu a hlavně nechci nic uspěchat.

Nepřicházel v úvahu přestup do silnějšího auta už letos?
O přestupu do silnějšího auta jsem uvažoval, ale po poradě s týmem jsem se rozhodnul zůstat s Cliem.

Loni jste vyhrál šest závodů v řadě a získal titul. Předpokládám, že na letošní sezonu jsou vaše cíle jasné…
Určitě, cílem této sezóny bude obhájit titul. Dělám vše pro to, abych tento úkol splnil.

Loni jste byl nováčkem, letos na vás čeká druhá sezona. Co to pro vás znamená z pohledu znalostí a zkušeností s autem a jeho nastavením, zkušenostmi s okruhy v kalendáři a práce s týmem?
Jelikož se mi minulou sezónu podařilo získat titul a šest vítězství, tak letos se ode mne bude očekávat minimálně to samé. Znamená to ale mnohem větší tlak. Budu muset využít vše, co jsem se doposud naučil. Jelikož v kalendáři nejsou žádné nové okruhy, už se nebudu muset při testování učit trať a upravovat nastavení. S autem mám naježděno několik tisíc kilometrů ve všech podmínkách, takže mu mohu stoprocentně věřit. I v týmu se po sezoně cítím jako doma a vím, že se na všechny můžu spolehnout. Musím říci, že celková komunikace s týmem je výborná a já už se velice těším na jarní testování.

Odhadujete, že dosáhnete podobného počtu prvenství i letos? Sledujete konkurenci? Zjišťujete si, kdo proti vám bude stát?
To se nedá takhle před sezónou říct, ale doufám že bude sezóna stejně povedená, ne-li lepší než ta předchozí. Ohledně konkurence zatím nemám žádné informace. Bylo by skvělé, kdyby nás jelo minimálně stejně jako minulý rok. Čím víc se nás sejde, tím budu spokojenější.

Jak probíhá vaše zimní příprava?
Třikrát týdně chodím do posilovny, také se snažím ve volném času chodit plavat a mimo jiné jezdím přibližně tři hodiny denně na simulátoru. Chci si být jistý, že jsem pro sezónu udělal absolutní maximum a věřím, že to na trati potvrdím.

Rýsuje se pro letošek i jiné závodění než v Clio Cup?
Zatím nic jiného než ESET v plánu není. V průběhu sezóny se uvidí, zdali by se objevila nějaká zajímavá příležitost.