Michal Makeš dodatečným vítězem Clio Cupu

Michal Makeš dodatečným vítězem Clio Cupu

Dramatické momenty měl nedělní závod Clio Cupu, v němž se vůbec poprvé prosadil Petr Majer a sesadil z pomyslného trůnu dosavadního vládce Michala Makeše. Jenže po závodě došlo na zásah komisařů a Majer byl diskvalifikován, takže si Makeš připsal šestou výhru z šesti startů.

První řadu obsadil tým Mičánek Motorsport v pořadí Michal Makeš a Petr Majer. Dvojice si udržela stejné pozice i po startu a těsně za nimi jezdil Zoran Poglajen se žlutým Cliem. Po úvodních kolech si Makeš utvořil několikavteřinový náskok a zraky diváků se tak upínaly k souboji Majera a Poglajena o druhé místo.

Vysoký provoz na trati, způsobený řadou vozů z chorvatského národního šampionátu, však vytvořil situace, v nichž nebylo nic jisté až do samotného finále. Makeš ve skrumáži vozů přišel o náskok před Majerem, který se s provozem lépe vypořádal a na jedno kolo převzal vedení. Makeš pak ztracenou pozici vybojoval zpět, jenže další předjíždění vozů, a dokonce krátký výjezd mimo trať, mělo za následek, že se Makeš propadl na třetí příčku za prvního Majera a druhého Poglajena.

Zatímco Petr Majer s přehledem kontroloval vedení, Makeš nejprve překonal Poglajena a zahájil stíhací jízdu. Každým kolem se přibližoval k první příčce, nicméně ztráta byla příliš veliká, aby se ještě v závěrečných momentech pokusil o útok.

Petr Majer pak sice projel pod šachovnicovým praporkem na prvním místě, ale komisaři jej diskvalifikovali za nerespektování žlutých vlajek a nevyzvednutí penalizace stop and go. Vítězem se tak dodatečně stal Michal Makeš před Zoranem Poglajenem a Jáchymem Galášem, kterému rovněž komisaři udělali penalizaci za předjíždění pod žlutou.

„Zajel jsem do boxu pro stop and go a dál pokračoval v závodě. Bohužel se mi hodně přehřívalo auto a motor nepodával maximální výkony. Jinak se mi ale jelo dobře a těším se na další závody,“ řekl Jáchym Gal

V kategorii Clio Cup III si vítězství připsal Sebastian Kolakowski a ve třídě D2-1600 triumfoval Dušan Kouřil s Fiatem Punto.

Výsledky

Clio Cup

  1. Michal Makeš
  2. Zoran Poglajen
  3. Jáchym Galáš

Clio Cup III

  1. Sebastian Kolakowski

D2-1600

  1. Dušan Kouřil

COMMENTS