Mičánek Motorsport se připravuje na sezonu s novým Lamborghini Huracan

Mičánek Motorsport se připravuje na sezonu s novým Lamborghini Huracan

V závěru uplynulého týdne představil tým Mičánek Motorsport v ostrém tempu svou novou zbraň pro sezonu 2018 v podobě vozu Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo. Brněnský tým se totiž zúčastnil tradičního předsezónního testu na Automotodromu Brno.

„Tímto krokem se posouváme opět o něco dál. Po dvou letech s gallardy máme zcela nové auto, které je o devět let mladší a také mnohem výkonnější,“ říká manažer týmu Jiří Mičánek jr., který při příležitosti testů rovněž usedl za volant.

„Svezení je úplně jiné. Auto má nový aero kit, který funguje doslova neskutečně. Zatímco gallardo byla čtyřkolka, nový Huracan má pouze náhon zadní nápravy, což vyžaduje zcela odlišný jezdecký styl. Je to úplně stejné, jako když řídíte formuli,“ dodává Jiří Mičánek jr.

V týmové garáži byli v průběhu testu přítomni také zástupci továrního týmu Squadra Corse a nový týmový inženýr Miguel José Clara Flor ze Španělska. Flor má ve svém profesním životopise celou řadu pozitivních zkušeností, mezi nimiž neschází ani prestižní formulová série GP2.

„Nové Evo má neskutečný grip a chová se spíš jako formule. Když jsme auto představovali, Jirka říkal novinářům, že bychom mohli atakovat rychlejší vozy specifikace GT3. V průběhu tří testovacích dnů se nám podařilo stlačit čas na jedno kolo až na 1:59, což tyto dříve oznámené ambice jenom podtrhuje,“ řekl po testu jezdec týmu Josef Záruba.

Druhý z jezdců, Bronislav Formánek, k tomu pak dodal: „Po prvním ostrém svezení mám jen ty nejpozitivnější pocity. Od druhého dne se nám dařilo atakovat časovou hranici dvou minut, což byl náš cíl. Je až neuvěřitelné, jak to auto reaguje a co vše umožňuje při průjezdu zatáčkou.“

Na tým Mičánek Motorsport nyní čeká testování na Monze a na stejné trati se tento měsíc zúčastní i podniku Blancpain Super Trofeo. Poslední dubnový víkend se pak přesune na Hungaroring, kde nastoupí do úvodního podniku ESET MMSR sezony 2018.

COMMENTS