Matthias Lodi se vyhnul havárii po startu a získal titul v Twingo Cupu

Matthias Lodi se vyhnul havárii po startu a získal titul v Twingo Cupu

Nezvykle náročné podmínky měli jezdci při předposledním závodu Twingo Cupu na Autodromu Most. Dnešní pokračování v souboji o titul se odehrávalo pod těžkými černými mračny a během závodu se jezdci museli několikrát popasovat s lehkým deštěm i osychajícím asfaltem.

Z první řady odstartovali oba favorité na titul. Lídr průběžného pořadí Matthias Lodi zajel druhý nejrychlejší čas a pole-position patřilo Gašperu Dernovšekovi, který byl v bodování na druhém místě. Jejich pořadí ale hned po startu zásadně změnil Václav Nimč, jenž v první šikaně narazil do Dernovšeka a poslal ho do hodin. Incidentu se musel vyhnout Lodi a propadl se na třetí místo. Nejlépe a nejrychleji prokličkoval zmatkem v první zatáčce z šestého místa startující Boštjan Avbelj. Za ním se s výraznou ztrátou ocitl Petr Semerád, jemuž na roštu patřila sedmá příčka.

Jezdecké pole se natáhlo, a zatímco Matthias Lodi udržoval důležité třetí místo, Petr Semerád začal každým kolem stahovat vedoucího Avbelje. V závěrečných kolech už obě twinga jezdila těsně za sebou a Semerád nepřetržitě zkoušel najít recept na předjetí vedoucího Slovince. Boštjan Avbelj svou pozici ale uhájil a zvítězil. Na druhém místě byl se ztrátou méně jak půl vteřiny Petr Semerád a třetí Matthias Lodi mohl slavit – celkové vítězství v Twingo Cupu. Dernovšek skončil až dvanáctý, a Lodiho v nedělením závodě už nikdo nemůže o titul připravit.

Výsledky
1. Boštjan Avbelj – LEMA Racing
2. Petr Semerád – Křenek Motorsport
3. Matthias Lodi – LEMA Racing

Junior
1. Petr Semerád – Křenek Motorsport
2. Matěj Korený – Křenek Motorsport

 

COMMENTS