Mateusz Lisowski diktoval tempo v závodě GT

Mateusz Lisowski diktoval tempo v závodě GT

Sobotní závod vozů GT suverénně ovládl Mateusz Lisowski s Audi R8 LMS GT3 polského týmu Olimp Racing a zaslouženě převzal na stupních vítězů pohár z rakouského okruhu Red Bull Ring.

Startovní pole obohatily i sportovní vozy a prototypy rakouského seriálu, takže na trati bylo plno od startu až do cíle a nebylo jezdce, který by nemusel předjíždět pomalejší soupeře nebo pouštět rychlejší vozy. Zkrátka v každém úseku tratě se pořád něco dělo.

Lisowski měl však kromě předjíždění o kolo zpět jedoucích aut poměrně poklidný závod. Po startu šel do čela a svůj náskok na druhého Samuela Sládečku průběžně navyšoval. Nakonec jejich rozdíl činil třináct vteřin a dalších jedenáct vteřin ztrácel Richard Chlad jr. Zpočátku se zdálo, že se mezi Sládečkou a Chladem schyluje k souboji, ale jakmile se jim do cesty připletly pomalejší vozy, šance nastolit dobré tempo a hlavně správný závodní rytmus pohasla.

Vyrovnaný a dramatický souboj tak divákům nabídla především dvojice Libor Milota a Bronislav Formánek. Milota letos debutuje s Mercedesem AMG GT3 a jak předváděl při svém letošním třetím startu, proces sžívání s novou technikou jde poměrně rychle. Milota jel svižným a pravidelným tempem. Nutno podotknout, že Formánek s Lamborghini GTC byl přeci jen o kousek rychlejší a na červenobílý mercedes po úvodních kolech dorážel. Formánek nakonec pokořil Milotu na cílové rovince, kde se dostal na jeho úroveň, zvolil vnitřní stopu do první zatáčky a bylo rozhodnuto.

Závod v kategorii vozů GT3 tak vyhrál Mateusz Lisowski, za ním v rámci této klasifikace dojel Richard Chlad jr. a třetí skončil Libor Milota.

V klasifikaci vozů GTC, které vládnou vozy Lamborghini Huracan, vyhrál Samuel Sládečka před Bronislavem Formánkem.

V kategorii GT4 vyhrál Gregor Zsigo s vozem BMW M4.

Výsledky
GT Race 1