Matěj Korený: Twingo Cup je kontaktní sport

Matěj Korený: Twingo Cup je kontaktní sport

Matěj Korený se za posledním závodním víkendem může ohlédnout s uspokojivým úsměvem. V téměř dvacetičlenné konkurenci Twingo Cupu se v obou závodech na Red Bull Ringu probojoval na čtvrté, resp. páté místo. Nadějný juniorský jezdec udělal velký krok dopředu a doufá, že se mu podobné umístění podaří zopakovat i v následujících podnicích. V rámci hodnocení Twingo Cupu drží průběžné šesté místo, v hodnocení ESET Junior je na sedmé příčce.

Máme za sebou úvodní podniky na Hungaroringu a Red Bullu, kde se ti obzvlášť dařilo. Co stálo za tímto úspěchem?

Na Hungaroringu se nám bohužel moc nedařilo a nedokázali tomu přijít na kloub. Na Red Bull Ring jsme přijeli téměř bez očekávání, protože jsem toho měl hodně ve škole. Nicméně díky práci s telemetrií, kde jsem zužitkovat zkušenosti svého staršího bratra, se mi podařilo bojovat o stupně vítězů.

V Twingo Cupu už jezdíš třetím rokem, v čem vidíš výhody tohoto seriálu oproti ostatním sériím?

Tento seriál má pár výhod, například to, že v něm panuje přátelská atmosféra a snadno si tam získáte kamarády, kteří vám neváhají poradit, když jste třeba poprvé na nějaké trati. Další výhoda je, že všechny auta jsou stejné a nestává se, aby někdo byl o několik vteřin na kolo rychlejší jenom díky autu, jako bývá zvykem v nepohárových třídách.

Když už jsme nakousli téma okruhu, jaké preferuješ? Rychlé, kde záleží na dobrém slipstreamu, nebo techničtější?

Nejradši mám spíše ty technické okruhy. Nebaví mě dlouhé okruhy, kde se jezdí jenom nebo hlavně rovně.

Co se týče soubojů, je lepší taktizovat a čekat až na závěr závodu, nebo jít do toho hned od prvního kola?

V soubojích se mi vyplatilo spíše taktizovat, protože jestli v nějakém boji prohrajete, okamžitě ztrácíte více než jednu pozici. Z toho důvodu je někdy dokonce lepší se do soubojů vůbec nepouštět a obětovat jednu pozici. Twingo cup je opravdu hodně kontaktním sportem.

Jak dobrou průpravou je pro tebe Twingo Cup v dalších krocích tvé motoristické kariéry?

Je to skvělá kategorie na naučení se všech okruhů, které se jedou v rámci ESET V4 Cupu. A doufám, že až se posunu o třídu dále, tak mi tyto nabité zkušenosti pomohou bojovat o přední příčky.

Jaké si ve zbývajících podnicích sezony kladeš cíle?

Ještě uvidíme. Po nepovedeném Hungarongu nebyli skoro žádné ambice, ale po závodech na Red Bull Ringu bych se chtěl dostat mezi TOP5 a ideálně TOP3.