Martin Kadlečík se přesouvá do Clio Cupu

Martin Kadlečík se přesouvá do Clio Cupu

Loňský debutant v Twingo Cupu přestupuje do výkonnějšího Clio Cupu, kde se ukázal v závěru loňské sezony a předvedl slibný výkon. Na Martina Kadlečíka tak letos čeká další nová výzva.

U Kadlečíků se přes zimu řešilo, zdali seženou prostředky a vůz na kompletní sezonu v Clio Cupu. To se nakonec povedlo a v rodině vyhlíží novou sezonu: „Jsem opravdu šťastný, že se nám podařilo sehnat vůz a nemohu se dočkat prvního závodu,“ raduje se Martin Kadlečík.

Pořízené Clio čtvrté generace závodilo ve Švýcarsku a podle Martinových slov se o něj dobře pečovalo. Teď se o něj bude pečovat v České republice. „Spolupráci s jiným týmem neplánujeme, vůz si budeme servisovat sami,“ pokračuje Kadlečík, který s Cliem závodil na konci loňské sezoně v Brně.

„Jsem rád, že jsem si Clio v Brně vyzkoušel, nejdu tedy úplně do neznáma. Cíle však nejsou nijak vysoko, půjde o testovací sezónu a sžívání se s novým autem. Byl bych rád, kdyby se mi povedlo zajíždět stabilní výsledky a postupně zrychloval,“ dodal Kadlečík, chystající se na první závod v Oscherslebenu.

Na okruhu Oschersleben doposud nestartoval, má ji však naučenou ze simulátorů, v kterých rovněž exceluje a loni skvěle reprezentoval Českou republiku na FIA Motorsport Games. „Oschersleben je rychlá trať a jsem zvědavý, jak se na ní bude Clio Cup řídit. Připravovat se budu na simulátoru a doufám, že si rychlost přenesu i na skutečnou trať,“ uzavřel Kadlečík.