Martin Kadlečík a Tomáš Pekař znovu vítězí

Martin Kadlečík a Tomáš Pekař znovu vítězí

Dvojice český závodníků Martin Kadlečík a Tomáš Pekař pokračují ve svém vítězném tažení i na Slovakia Ringu. Kadlečík zatím nenašel přemožitele v rámci klasifikace Clio IV, Pekař byl opět nejlepší v Clio V.

Martin Kadlečík si po startu z pole-position udržel vedení v závodě. Naopak Adam Konopka se ze svého místa odlepil velmi pomalu a propadl se o několik pozic nazpět. Kritický moment první zatáčky se obešel bez incidentů, nicméně ještě v prvním kole došlo ke kontaktu mezi Henrikem Seibelem a Mihou Primožičem.

Kadlečík vedl závod před Tomášem Pekařem a Michaelem Hulmem, jenž využil výkonnějšího motoru svého Clio IV a na dlouhé rovince před boxy předjel Pekaře s Cliem V. Hulm na nic nečekal a od následujícího kola začal útočit na prvního Kadlečíka. Jejich souboj v bezprostřední blízkosti sledoval Pekař a za ním jedoucí Adam Konopka. Slovenský závodník však obdržel pětisekundovou penalizaci k výslednému času za špatné postavení na startovním roštu. Konopka však pokračoval ve svém tempu a brzy předjel i Pekaře. Na prvních třech místech absolutní klasifikace se tak držely Clia čtvrté generace v pořadí Kadlečík, Hulm a Konopka.

Na celkovém čtvrtém a zároveň prvním v Clio V byl Tomáš Pekař před Nikem Štefančičem, Szabolcsem Lantosem, Ivanem Mandićem a první pětku uzavíral David Malinkovski. Za nimi pokračoval boj mezi Henrikem Seibelem a dnes narozeniny slavícím Mihou Primožičem.

V závěru závodu odstoupil po havárii do svodidel Petar Milodarović, který odstavil své clio s velmi poškozenou zadní částí. Na čele se ovšem už nic neměnilo. Kadlečík vyhrál, tentokrát s náskokem pouhých dvou sekund před Hulmem a Konopkou, na jehož třetí místo neměla pětisekundová penalizace vliv. Mezi Clii V vyhrál Pekař před Lantosem, Štefančičem, Mandićem a Malinkovským.