Mark Škulj se dočkal premiérového vítězství

Mark Škulj se dočkal premiérového vítězství

Slovinský závodník ukázal už v nedělním dopoledním závodě Twingo Cupu, že mu rychlost rozhodně nechybí. Ale o příležitost bojovat o přední příčky se připravil ulitým startem. V druhém nedělním závodě však neponechal nic náhodě a dojel si pro dominantní vítězství.

Škulj získal pole-position a vedle něj se do první řady postavil vítěz dopolední jízdy Jaka Marinšek. Za nimi startovali Gašper Dernovšek a Matej Ivanuša. Twingo Cup tradičně prokázal svou atraktivnost a diváci mohli sledovat vyrovnané souboje o pozice. S totožnou technikou není snadné odpoutat se od svých soupeřů, obzvlášť když je preciznost stejně důležitá jako jízda v závětří druhého vozu.

Škulj to ovšem dokázal a brzy poodjel svým pronásledovatelům. Zatímco o druhé až čtvrté místo bojovali Ivanuša, Marinšek a Dernovšek, Škulj pohodlně ujížděl a v cíli mu patřil téměř devítivteřinový náskok. Za ním se s rozdílem necelé vteřiny seřadili Ivanuša, Marinšek a Dernovšek. O několik vteřin později pak pod šachovnicovým praporkem dojel zbytek startovního pole.

Výsledky závodu