Mark Jedloczky pokračuje ve vítězné sérii

Mark Jedloczky pokračuje ve vítězné sérii

Role v pořadí třetího sobotního závodu na Red Bull Ringu se zhostily třídy TC, Clio Cupu a Cruze Cupu. Závod tří kategorií vyhrál v TC Mark Jedloczky, resp. Michal Makeš a Andreas Eichhhorn.

Početné startovní pole vyrazilo po zhasnutí červených světel ze svých míst a zamířilo do kopce do první zatáčky. Ani tentokrát naštěstí nedošlo k vzájemným kolizím a jezdci pokračovali dál do kopce k nejvyššímu bodu tratě. Z pole position v TC startoval Mark Jedloczky před Tamásem Tenkem a ve stejném pořadí projeli i prvním kolem. Tito dva maďarští jezdci a týmoví kolegové z týmu Zengo Motorsport proháněli své Seaty Cupra po rychlém Red Bull Ringu s maximální vervou. Dvojice rozehrála atraktivní souboj o vítězství a schylovalo se k dramatickému závěru. Akorát Tenke nedokázal udržet svůj vůz před bílou čárou a vysloužil si varování za překračování traťových limitů.

V polovině závodu vyjel na dráhu safety car a smrskl startovní pole do jednoho dlouhého vláčku. Po restartu už bohužel souboj Jedloczky vs. Tenke nepokračoval. Jedloczky jakožto vítěz předchozích závodů na Hungaroringu poodjel Tenkemu a ten nakonec za další přejezd za bílou čáru obdržel od komisařů penalizaci průjezd boxy.

V průběhu závodu o třetí a čtvrté místo bojovali Gábor Kismarty-Lechner s Nemanjou Milovanovičem. Jezdci za volantem seatů si dvakrát prohodili pořadí, ale byl to Kismarty-Lechner, který v závěru závodu předvedl klíčový předjížděcí manévr a v danou chvíli se posunul na třetí příčku, z níž byla po Tenkeho penalizaci druhá pozice. Třetí tedy skončil Milovanovič, čtvrtý dojel Csaba Toth a první pětku uzavřel Tenke.

Michal Makeš proměnil svůj letošní třetí start v Clio Cupu v třetí prvenství. Jezdec týmu Mičánek Motorsport zatím drží suverénní pozici, stejně jako tomu bylo loňskou sezonu. Na druhém místě ho s odstupem pronásledoval týmový kolega Petr Majer, který se navzdory ztrátě pozice po restartu závodu, znovu probojoval na druhou příčku za Makeše. Hned za Majerem dojeli třetím a čtvrtém místě Thomas Fischer a Levente Losonczy. První pětku uzavřel Zoran Poglajen.

Na Red Bull Ringu se bojuje i o body do Cruze Cupu. První závod si podmanil Andreas Eichhorn z Německa, který za sebou nechal domácího Patricka Tiefenbachera s rozdílem necelých pěti vteřin. Na třetím místě byl klasifikován Dennis Bröker, jenž se o poslední pódiový stupínek přetahoval s Christophem Pflüglerem.

Výsledky
TC/Clio Cup/Cruze Cup Race 1