Marcin Jedlinski zvítězil před domácím publikem

Marcin Jedlinski zvítězil před domácím publikem

Úvodní závod třetího podniku ESET Cupu na okruhu Tor Poznań vyhrál domácí Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS GT3 týmu Olimp Racing.

Z první řady startovali domácí jezdci Marcin Jedlinski a Robin Rogalski s audi, nicméně při nájezdu do první zatáčky po startu se před oba dostal Libor Milota a ujal se vedení. Druhý Rogalski houževnatě útočil na vedoucího Milotu s mercedesem, avšak český závodník jel defenzivní stopu a bránil první místo.

Rogalski se do čela závodu protlačil až ve čtvrtém kole a pozvolna si budoval náskok. Milota mezitím bránil druhé místo před Jedlinskim. Oba jsou favority na celkové prvenství v šampionátu, takže jejich souboj rozhodoval nejen o velikosti poháru, ale i o počtu bodů, které si odvezou. Jedlinski se nakonec před Milotu dostal na startovní rovince v nájezdu do sedmého kola.

Zbývala polovina závodu a Jedlinski se postupně přibližoval vedoucímu Rogalskimu. V desátém kole se Jedlinskému cesta za prvenstvím usnadnila. Rogalski zamířil na pitlane a propadl se na třetí místo. Důvodem byla penalizace průjezd po pitlane za předjíždění pod žlutými vlajkami. Stejnou penalizaci obdržel i Stanislaw Jedlinski.

Marcin Jedlinski z týmu Olimp Racing tak pohodlně dojel do cíle na prvním místě a po absenci na Red Bull Ringu z důvodu nemoci oslavil další prvenství v Eset Cupu. Na druhém místě dojel Libor Milota z týmu GT2 Motorsport a třetí v rámci GT3 skončil penalizovaný Robin Rogalski. Čtvrtý byl Gregor Zsigo s BMW M4 GT3 a první pětku uzavřel další domácí pilot Piotr Wira s mercedesem.

Kategorii GTC opanovali rovněž polští závodníci. Andrzej Lewandowski s Lamborghini SuperTropheo z týmu GT3 Poland vyhrál před Martin Kaczmarski z týmu PTT Racing a Adamem Rzepeckim z Basenhurt A&T Racing. Kaczmarski a Rzepecki startovali s Porsche 911 GT3 Cup. Ve třetím kole závodu jim odstoupil jeden ze soupeřů – Jędrzej Szczęśniak. Náhlý defekt pneumatiky roztočil jeho černé lamborghini a následoval náraz do svodidel. Naštěstí se nejednalo o velkou ránu jako u Dennise Waszka, který v pátečním tréninku havaroval a zničené lamborghini nebylo možné do sobotního a nedělního závodu opravit.