Marcin Jedlinski vládne sprintu i vytrvalosti

Marcin Jedlinski vládne sprintu i vytrvalosti

Statistika v ESET Sprint a ESET Endurance hovoří jasně. Z šesti závodů pět výher a jedno druhé místo. Tímto způsobem si zatím podmanil šampionát krátkých závodů i hodinových vytrvalostí ESET MMSR polský závodník Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS GT3 týmu OLIMP Racing.

Marcin Jedlinski nestanul na nejvyšší příčce kategorie GT3 jen v Maďarsku hned na prvním závodě. Tam ho porazil Richard Chlad jr., taktéž s Audi R8 LMS GT3, ale poté už Jedlinski ukazoval svým soupeřům jen záď svého audi, s kterým letos jezdí první sezonu.

„Úspěchy jsou ještě lepší, než jsme předpokládali. Naše nové Audi R8 LMS GT3 je hodně odlišné od Porsche 911 GT3 R, s nímž jsem jezdil loni. Auto se lépe ovládá, a to mě vyzývá k jízdě na limitu,“ řekl Marcin Jedlinski, který vyhrál tři ze čtyř sprintů a s dvěma prvenstvími drží stoprocentní úspěšnost ve vytrvalosti.

„O audi se staráme svépomocí, ale máme podporu těch nejlepších specialistů, takže trénováním a testováním trávíme spoustu hodin. Právě to nám přináší výsledky. Rovněž na to mělo vliv, že jsem se rozhodl ukončit závodění s Porsche Cup a soustředit se jen na kategorii GT3, díky čemuž se nemusím přepínat mezi jednotlivými vozy a adaptovat na jiný styl řízení,“ dodal Jedlinski.

Marcin Jedlinski tak vévodí tabulkám v kategorii GT3. Ve Sprintu má třináctibodový náskok před Richardem Chladem jr. a dalších sedmnáct bodů ztrácí Jakub Knoll s BMW M6 GT3. Ve vytrvalosti je Jedlinského pozice ještě dominantnější. Tam se po dvou výhrách těší patnáctibodovému náskoku před rodinným duem Chladů a dvojicí Zejlko Drmič–Robert Lukas s Porsche GT3 R.

Mezi vozy nové kategorie GT3 Trophy se v čele sprintu drží Lubomír Jakubík ze Slovenska, který závodí s Ferrari 458 GT.

„GT3 Trophy je podle mě velmi dobrá třída pro uplatnění starých vozů GT3, které mají nejlepší roky už za sebou. I naše auto má za sebou dvanáctihodinovky a čtyřiadvacetihodinovky. Najezdilo už 17 000 km bez repase motoru, tak jsme zvědaví, kolik toho naše babička ještě vydrží,“ uvedl Jakubík, který vyhrál úvodní závod v Maďarsku a poté vždy skončil druhý za Tomášem Erdelyim s BMW Z4 GT3. Ve sprintu je tak dělí pouhých pět bodů a schyluje se o velké bitvě o první místo.

„Uděláme všechno proto, abychom zůstali ve vedení. Naše auto není čistokrevná GT3, ale Ferrari Challenge, přestavěné na GT3, takže máme sériovou převodovku, ABS a podobně. Auto bylo postavené hlavně na vytrvalostní závody, kde odvádí dobrou práci. Sprinty už mu příliš nevyhovují a nedokáže dávat rychlé a časy. Na druhou stranu je konstantní, takže budeme bojovat jak jen to půjde a jak technika dovolí,“ plánuje Jakubík.

Lze konstatovat, že ve sprintu i vytrvalosti v GT3 Trophy se bude rozhodovat mezi Jakubíkem a Erdelyim. Zatímco ve sprintu vede Jakubík o pět bodů, ve vytrvalosti je po dvou výhrách na čele Erdelyi se 40 body. O druhé a třetí místo se zatím dělí Jakubík s Kálmánem Bodisem se shodným počtem 27 bodů.

V kategorii GTC drží první pozice Josef Záruba s Lamborghini Huracan týmu Mičánek Motorsport. Ve Sprintu má po třech výhrách a jednom bronzu třináctibodový náskok před Deniszem Waszekem, rovněž s Huracanem. Ve vytrvalosti je však situace pro pilota týmu Rock Robots mnohem příznivější. Tam na dvojici Záruba–Formánek ztrácí pouhé tři body.

Průběžné pořadí
ESET SPRINT
ESET ENDURANCE

COMMENTS