Marcin Jedlinski si připsal první vítězství roku 2019

Marcin Jedlinski si připsal první vítězství roku 2019

V průběhu pětadvacetiminutového závodu GT neměl úřadující šampion kategorie GT3 konkurenci. Marcin Jedlinski vedl od prvního do posledního kola a na stupních vítězů převzal pohár pro vítěze. V kategorii GTC triumfoval Samuel Sládečka.

Polák Jedlinski se zelenočerným Audi R8 LMS GT3 perfektně odstartoval z pole-position a v kritické první zatáčce udržel vedení. Nejlepší start předvedl Samuel Sládečka, jenž se ze čtvrté pozice posunul na druhé místo za Jedlinskiho. Naopak Richard Chlad jr. a Miro Konopka, kteří stáli na druhém, resp. třetí pozici, se výrazně propadli.

Po prvním kole bylo pořadí Jedlinski, Sládečka, Formánek, Chlad jr. a Konopka. Zatímco Jedlinski se Sládečkou ujížděli ostatním, mezi Formánkem, Chladem a Konopkou se rozpoutala krátká, ale intenzivní bitva o pozice. Chlad útočil na Formánka s lamborghini a po ostrém souboji se posunul na třetí příčku, krátce po něm se před Formánka protlačil i Konopka.

Jedlinski dál suverénně vedl a do konce závodu ho na čele už nikdo neohrozil. Naopak na Sládečku se začal dotahovat Chlad a schylovalo se k poměřování sil mezi stříbrným lamborghini a černým audi. Chlad se nakonec propracoval na druhé místo a po něm se před Sládečku dostal i Konopka se svým typicky dožluta zbarveným lamborghini.

Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS z týmu Olimp Racing tak vyhrál úvodní podnik sezony kategorie GT3. „Z vítězství mám radost, podařilo se nám zúročit zkušenosti ze zimní přípravy. Těší mě, že nás nepotkaly žádné technické potíže,“ řekl šťastný vítěz Jedlinski.

Na druhém místě dojel Richard Chlad jr. se starší generací Audi R8 LMS, třetí pozici obsadil Miro Konopka s Lamborghini GT3 Evo a čtvrtý vůz GT3 v cíli patřil Liboru Milotovi, jenž debutoval s modelem Mercedes AMG.

Kategorii GTC si podmanily pohárové Lamborghini Huracan. Samuel Sládečka se snažil držet krok s rychlejšími vozy GT3, nicméně ve skupině GTC se stal suverénním vítězem před Bronislavem Formánkem a Robertem Zwingerem.

Vítězem kategorie GT4 se stal s BMW M4 Gregor Zsigo z týmu Trevor Racing. 

Výsledky závodu