Marcin Jedlinski si připsal druhé vytrvalostní vítězství v řadě

Marcin Jedlinski si připsal druhé vytrvalostní vítězství v řadě

Marcinovi Jedlinskému se podařilo na Slovakia Ringu opanovat druhý vytrvalostní závod za sebou. Druhý skončil Libor Milota a třetí dojel druhý vůz týmu Olimp Racing, který pilotoval Stanislaw Jedlinski a Mateusz Lisowski. V GTC slavil Filip Sládečka a v TC-3500 Jáchym Galáš.

Po triumfu v chorvatském Grobniku pokračoval Marcin Jedlinski na vítězné vlně také během předposledního sprnového víkendu na Slovakia Ringu. Polskému závodníkovi se totiž i v Orechové Potôni podařilo ovládnout vytrvalostní závod. Tentokrát navíc mohla být jeho radost ještě větší, neboť se pořadatelé šampionátu rozhodli za slovenské klání udělovat hned dvojnásobnou porci bodů.

Na stupně vítězů se dostal i druhý vůz stáje Olimp Racing. Na třetím místě skončil jeho otec Stanislaw a Mateusz Lisowski. Zastoupení měl na pódiu také tým GT2 Motorsport, a to zásluhou druhého Libora Miloty s mercedesem.

V GT sprintu sice byla stáj Sládečka Motorsport horkým favoritem na prvenství v kategorii GTC, pro Samuela Sládečku ale závod bohužel skončil po skvělém startu již v prvním kole. V hodinovém vytrvalostním závodě si však tým tuto promarněnou příležitost vynahradil, když na prvním místě ve třídě GTC proťal cílovou pásku Samuelův bratr Filip.

V nejlepší trojici této kategorie se umístili rovněž Miro Konopka, který obsadil se ztrátou jednoho kola na Sládečku druhou příčku, a také třetí Boleslaw Waszek, jehož ztráta činila dokonce dva okruhy.

Třída TC-3500 pak přinesla triumf Jáchymu Galášovi. Druzí skončili Radim Adámek s Mirem Horňákem a na třetí příčce bylo klasifikováno duo Petr Fulín-Carol Wittke.