Marcin Jedlinski porazil konkurenci i velké vedro

Polský závodník Marcin Jedlinski sice odstartoval do závodu ESET Sprint z prvního místa, nicméně po zhasnutí červených světel se na první místo protlačilo červené Lamborghini Huracán, řízené Dennisem Waszekem. Jedlinski se svým Audi R8 LMS GT3 musel zabojovat, aby získal zpět ztracené první místo. Nakonec se po pár minutách prosadil a převzal vedení, poté už jen kontroloval bezpečný náskok před konkurencí a jeho největší soupeřem se tak staly vysoké teploty, panující na Grobniku od samotného rána.

Marcin Jedlinski po téměř půlhodinovém sprintu protnul cíl na prvním místě s náskokem 8,6 vteřiny. Za ním dojela trojice vozů Lamborghini Huracan. Nejlepší z trojice byl právě Dennis Waszek, který se v úvodu závodu nakrátko ocitl na vedoucí příčce.

„Podařilo se mi dobře odstartovat, ale Marcin Jedlinski na mě okamžitě tlačil. Věděl jsem, že má rychlejší auto, tak jsem zbytečně neriskoval. Když mě předjel, držel jsem si po zbytek závodu pozici,“ prohlásil po závodě Waszek, za nímž dojelo československé duo Miro Konopka a Josef Záruba s Lamborghini Huracan.

Konopka a Záruba jezdili většinu závodu těsně za sebou, nicméně úzká trať v Grobniku neposkytuje příliš příležitostí k předjetí. Záruba mohl jen čekat na chybu soupeře a ta ze strany zkušeného Konopky nepřišla. V cíli je tak dělilo pouhých 0,197 vteřiny.

Na celkové prvenství tak dosáhl Marcin Jedlinski z týmu OLIMP Racing. Celkově druhý byl Dennis Waszek, jenž zároveň zvítězil v kategorii GTC. Třetí místo obsadil Miro Konopka s Lamborghini, čtvrtá pozice patřila Josefu Zárubovi. První pětku v celkovém pořadí uzavřel Jakub Knoll s BMW M6 GT3 týmu Šenkýř Motorsport.

V kategorii GT3 Trophy si pro další výhru v sezoně dojel Lubomír Jakubík s BMW Alpina B6 týmu Racing Trevor. Jeho týmový kolega Gregor Zsigo s BMW M4 GT4 skončil na druhém místě.

Velká radost propukla u týmu Křenek Motorsport, kde se vůbec prvního vítězství dočkal Václav Nimč jr. Mladý závodník si velmi rychle osvojil neznámou trať a svým soupeřům v kategorii TCR doslova uletěl.

„Jsem za výsledek velmi rád, ačkoliv jsem byl velmi nervózní, abych neudělal chybu, nebo aby vydrželo auto. Nakonec se to ale povedlo. Na druhou stranu jsem si vědom toho, že nebýt problémů Milovana Vesniče, cesta za výhrou by nebyla tak snadná,“ prohlásil Nimč jr., jedoucí s vozem Audi RS3 LMS.

Na druhém místě byl klasifikován Opel Astra TCR Rakušana s pseudonymem Tessitore. Třetí dojel Csaba Tóth se Seatem Cupra týmu Zengö Motorsport.