Marcin Jedlinski pokračuje ve vítězné sérii

Marcin Jedlinski pokračuje ve vítězné sérii

Ani na Velké ceně Slovenska nenašel Marcin Jedlinski přemožitele a vyhrál sobotní ESET Sprint s náskokem téměř dvaceti vteřin před domácím Christianem Malchárkem.

Jedlinski s Audi R8 LMS předvedl perfektní start a na konci dlouhé rovinky převzal vedení. Od té doby se každým kolem vzdaloval svým soupeřům a po dvaceti minutách protnul pomyslnou cílovou pásku na prvním místě – letos již pošesté ze sedmi startů.

Potlesk z hlavní tribuny si vysloužil Filip Sládečka, který se po startu z osmého místa posunul na druhou příčku před Christiana Malchárka. Sládečka s pohárovým Lamborghini za sebou držel svého krajana s Audi R8 LMS GT3 několik kol, pak ale pod tlakem udělal drobnou chybu a Malchárek využil nabídnuté příležitosti. Sládečka se propadl na třetí pozici a ve zpětných zrcátkách se mu objevil Josef Záruba.

„Filip měl perfektní start. Všichni se v první zatáčce natlačili na vnitřek a on nás vzal vnějškem. Pak nás za sebou všechny držel a nevím, jestli bych ho předjel. Když už jsem se na něj chystal, stalo se mu něco s autem a odstoupil. Já se pokusil stáhnout Malchárka, ale byl příliš vpředu, tak už jsem si jen hlídal Miru Konopku,“ popsal svůj závod Josef Záruba, který dojel na celkovém třetím místě za Marcinem Jedlinskim a Christianem Malchárkem. Záruba se rovněž stal vítězem kategorie GTC.

Na celkové čtvrté pozici a třetí mezi vozy GT3 dojel domácí matador Miro Konopka: „Startovat z devátého místa a skončit v takovéto konkurenci, mezi mladými vlčáky, na čtvrtém místě, je naprosto skvělý výsledek. Myslím, že i diváci mohli být s dnešním závodem a předjížděcími manévry spokojení,“ řekl Konopka.

V kategorii GT3 Trophy přidal třetí výhru do sbírky Tomáš Erdélyi, který letos startuje s BMW Z4 GT3. „Závod byl pro mě velmi těžký hlavně kvůli horku. Před startem jsme si nebyli kvůli teplu jisti s volbou pneumatik, ale i když jsem se na nich ke konci trochu smýkal, byla to správná volba,“ popsal Erdélyi, jenž za sebou nechal Petra Kačírka a Kálmána Bodise.

V kategorii cestovních vozů TCR předváděla divákům pěkné souboji trojice Milovan Vesnič, Václav Nimč jr. a Martin Ryba, která v tomto pořadí dojela i do cíle.

„S výsledkem jsem určitě spokojen, druhé místo je krásné. Konečně jsem si pěkně zazávodil i s Vesničem a jezdili jsme srovnatelné časy. Bohužel mi ke konci odcházely pneumatiky, takže jsem nakonec absolvoval krásný souboj s Martinem Rybou a v závěru jsme jeli nárazník na nárazník,“ uvedl Nimč jr.

GT3

 1. Marcin Jedlinski
 2. Christian Malchárek
 3. Miro Konopka

GTC

 1. Josef Záruba
 2. Jan Danis
 3. Maťo Konopka

GT3 Trophy

 1. Tomáš Erdélyi
 2. Petr Kačírek
 3. Kálmán Bodis

TCR

 1. Milovan Vesnič
 2. Václav Nimč jr.
 3. Martin Ryba

COMMENTS