Marcin Jedlinski: Náš cíl jsme splnili

Marcin Jedlinski: Náš cíl jsme splnili

Polský závodník Marcin Jedlinski z týmu Olimp Racing si letošní sezonu ESET MMSR doslova podmanil. S Audi R8 LMS GT3 sbíral prvenství jako na běžícím pásu a odnesl si celkové výhry v ESET Sprint a ESET Endurance.

Letos jste doslova dominoval a zvítězil jste ve sprintu i ve vytrvalosti, jak hodnotíte sezonu?
Z výsledku máme ohromnou radost, obzvlášť když to pro mě byla první sezona s novým autem GT3, o které jsme se starali sami. Může se zdát, že šlo všechno hladce, ale provozovat auto byl pro celý tým náročný úkol. Naštěstí jsem byl schopen díky pečlivosti každého člena týmů podávat stabilní výsledky a dosáhnout na vytýčené cíle.

Kterého vítězství si z letošní sezony ceníte nejvíc?
Řekl bych, že můj poslední sprint v sezoně – v Brně, ačkoliv jsem vlastně nevyhrál. V první zatáčce po startu jsem se dostal s někým do kolize a mé auto bylo hodně poškozené, na druhou stranu stále řiditelné. Během červených vlajek jsme se rozhodli pokračovat a předpokládal jsem, že ujedu jen pár kol. Zůstal jsem ovšem na dráze až do konce a s poškozenou geometrií, aerodynamikou a ojetými gumami jsem byl schopen zajet nejrychlejší čas a dojet na čtvrté pozici ve třídě.

A je nějaký závod, na který budete rád vzpomínat?
Určitě Grobnik. Byli jsme tam poprvé a neměli jsme tušení, co nás tam čeká. Upřímně se mi tam příliš nechtělo, ale nakonec jsem velmi rád, že jsme do Chorvatska jeli. Jedná se o velmi náročnou a technickou trať. Ve čtvrtek jsem měl pár jízd, během kterých jsem se mohl naučit trať a zrychlit. To se mi povedlo a potom jsem byl schopen zajet rekord tratě vozů GT3 a rovněž vyhrát závody.

Loni jste závodil s Porsche, letos s Audi. Jaké jsou mezi auty rozdíly?
Obě značky mají výborné vozy GT3. Porsche možná vyžaduje větší odezvu od jezdce. Problém na začátku roku 2017 byl, že jsem s vozy GT3 teprve začínal. Mezitím jsem také závodil s pohárovým autem, což mě nedovolovalo maximální soustředěnost a musel jsem měnit jízdní styly. V roce 2018 jsme se soustředili výhradně na Audi R8 GT3 a učinili jsme obrovský pokrok.

Který z okruhů v kalendáři vám sedl nejvíc?
Mám rád závody na Hungaroringu. Jedná se o první podnik sezony, trať znám a vždycky je takovým začátkem roku. Tam můžete vidět, jak jste přes zimu odvedli svou práci a jestli to celé snažení dává smysl. Letos jsme tam přijeli s novým autem a ambiciózními plány. Měli jsme sice nějaké problémy v první kvalifikaci, ale pak jsem zahájil svou vítěznou sérii ve vytrvalosti a věděli jsme, že jdeme správným směrem.

Jaké máte plány do konce roku a na příští sezonu?
Letos ještě pojedeme GT Open v Barceloně a tato série je naším hlavním cílem pro příští rok. Nicméně na některé závody ESET se vrátíme, protože je to pro nás domácí šampionát. Závěrem chci poděkovat všem našim soupeřům za pěkné sportovní souboje, mému trenérovi Mateuszi Lisowskimu, který je zodpovědný za pokrok, jenž jsem udělal, a v neposlední řadě týmovým inženýrům Jeanovi a Bertrandovi, všem mechanikům a týmovému manažerovi.

COMMENTS