Marcin Jedlinski je absolutním vítězem ESET V4 Cupu

Marcin Jedlinski se stal novým šampionem ESET V4 Cupu a po slovenské a české převaze z minulých let si toto ocenění odnáší vůbec poprvé jezdec polské národnosti.

Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS GT3 týmu Olimp Racing letošní sezoně dominoval. Ať už ve Sprintu nebo v Endurance, před každým startem patřil k favoritům na vítězství a mnohdy svou roli potvrdil. Ve vytrvalosti dokonce vyhrál všech pět závodů a zaznamenal maximální bodové skóre. Ve sprintu proměnil devět startů v šest vítězství a v dalších třech případech dojel pokaždé na druhé příčce.

Jeho největším konkurentem v ESET V4 Cupu byl Josef Záruba s Lamborghini Huracan EVO týmu Mičánek Motorsport, který startoval v rámci kategorie GTC. Český pilot dokonce ve sprintu posbíral víc bodů než Jedlinski, nicméně omezený program ve vytrvalostních závodech nakonec znamenal, že Jedlinski na čele průběžného bodování setrval a Zárubu za sebou nechal o 73 bodů.

Třetí příčku obsadil Dennis Waszek, rovněž s Lamborghini Huracán kategorie GTC, jenž na Zárubu ztratil pouhých deset bodů a jen tři body za Waszkem se na čtvrté příčce umístil Lubomír Jakubík z týmu Trevor Racing. Slovenský pilot startoval převážně s vozem BMW Alpina GT3 a ve třídě GT3 Trophy v Endurance si odnesl celkové prvenství. První pětku v ESET V4 Cupu uzavřel Jakubíkův největší soupeř v GT3 Trophy Tomáš Erdélyi, který se naopak radoval z celkového triumfu ve Sprintu.