Marcin Jedlinski deklasoval konkurenci a vyhrál podvečerní vytrvalost

Marcin Jedlinski deklasoval konkurenci a vyhrál podvečerní vytrvalost

Marcin Jedlinski při kvalifikačním klání na sobotní vytrvalostní závod zajel až čtvrtý nejrychlejší čas, nicméně hned po startu se prodral dopředu a ještě než celé pole dokončilo první kolo, usadil se tento polský rychlík na první místě. Od té doby ho z vedoucí pozice nikdo nesesadil a Jedlinski si bez větších problémů dojel pro suverénní vítězství.

Na druhém místě dojelo rodinné duo Miro Konopka a Matěj Konopka, kteří s Lamborghini Huracán zároveň vyhráli kategorii GTC před českou dvojicí Milan Galáš a Libor Milotou s Porsche 911.

Ovšem před zastávkami v boxech se měli Konopkovi velmi na pozoru před Lubomírem Jakubíkem s Alpina BMW B6, který jezdil jen několik metrů za nimi. Po zastávkách v boxech se však situace uklidnila a závod tak vyhrál Marcin Jedlinski před dvojicí Miro Konopka-Matěj Konopka a Stanislavem Jedlinskim – otcem dnešního vítěze.

Čtvrté místo získala dvojice Gregor Zsigo a Lubomír Jakubík, přičemž v úvodu závodu se o tuto pomyslnou bramborovou příčku strhl souboj mezi vozy Audi. Z pole-position startující Richard Chlad sr. s Audi R8 LMS se propadl na čtvrté místo a držel za sebou další dva vozy se čtyřmi kruhy ve znaku. Zejména Audi týmu AMD Slovenija avto dvojice Rado Raspet – Matěj Sešel tvrdě dorážela na Chlada, jenž měl v polovině závodu předat vůz svému synovi. Richard Chlad jr. se ale příliš dlouho nesvezl a kvůli technickému problému odstoupil.

V kategorii GT3 Trophy si poháry přerozdělili vítězní Lubomír Jakubík a Gregor Zsigo před Štefanem Rosinou a Gregorem Zsigem, jenž v průběhu závodu vystřídal dva vozy.

V kategorii TCR si pro vítězství dojela posádka Peter Eibisberger–Mario Klammer s Opel Astra před dvojicí Csaba Töth – Gábor Kismarty se Seatem Cupra.

„S výsledkem jsem velmi spokojen, stále vedeme šampionát a do konce sezony zbývají dva závody na Slovakia Ringu a v Brně. Zároveň jsem velmi spokojený s pneumatikami Hankook, které vytrvalost perfektně zvládají. Svůj nejrychlejší čas jsem zajel ve svém jedenáctém kole, a to jsem byl druhým jezdcem v autě, takže jde vidět, že pneumatiky mají výdrž,“ řekl v cíli Gábor Kismarty.

Endurance

  1. Marcin Jedlinski – Audi R8 LMS GT3
  2. Matěj Konopka–Miro Konopka – Lamborghini Huracan
  3. Stanislav Jedlinski – Audi R8 LMS GT3

GTC

  1. Matěj Konopka–Miro Konopka – Lamborghini Huracan
  2. Milan Galáš – Libor Milota – Porsche 911

GT3 Trophy

  1. Lubomír Jakubík–Gregor Zsigo – BMW Alpina B6
  2. Gregor Zsigo–Štefan Rosina – BMW M4 GT4

TCR

  1. Reter Eibisberger–Mario Klammer
  2. Csaba Töth–Gábor Kismarty

COMMENTS