Makeš se přesouvá do TCR

Makeš se přesouvá do TCR

Michala Makeše budeme během letošní sezony vídat v kategorii TCR. Závodit bude s vozem Cupra stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

V uplynulých dvou sezonách se Michalu Makešovi podařilo usednout na trůn Renault Clio Cupu. Na pomyslný hattrick již ale český závodník v této kategorii nedosáhne.

Možnost, o které se dlouhou dobu spekulovalo, se totiž stala realitou a roku 2020 jej skutečně budeme vídat v TCR. Během svého premiérového ročníku na této scéně usedne za volant vozu Cupra, přičemž bude i nadále hájit barvy týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

https://www.instagram.com/p/B1Zf8pBCVY-/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Nemuselo by navíc zůstat pouze u účinkování v krátkých závodech této třídy. Ve hře je totiž i varianta, že by se Makeš objevil rovněž ve vytrvalostních kláních.

„I pro rok 2020 je v plánu pokračovat u stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Na Cupru volba padla proto, že i nadále pokračuje v podpoře závodů kategorie TCR a kromě toho v tomto případě nepředstavuje problém ani získání náhradních dílů. Rád bych závodil také ve vytrvalosti, ale to zatím potvrdit nemohu. Uvidíme, jak se vše vyvine,“ uvedl Michal.

Co se týče Makešových ambicí pro nadcházející ročník, zatím neví, co očekávat. Věří však, že po prvních zkušenostech s vozem bude moudřejší.

„V autě jsem ještě nejel, tudíž se ohledně svých cílů ještě nemohu vyjádřit. Vše se teprve ukáže, až se svezu během prvního testu nebo při úvodním podniku na Hungaroringu a uvidím, jak se mi s vozem jede.“

Makešův přestup mimo jiné znamená, že se na trati znovu utká s Jáchymem Galášem. Byl to právě jezdec stáje GT2 Motorsport, kdo během předloňské sezony Renault Clio Cupu představoval jeho největšího konkurenta v boji o titul.

Michal Makeš a Jáchym Galáš znovu poměří své síly.

titulní fotografie: Michal Makeš/Facebook