Makeš navzdory nepovedenému startu vyhrál další závod

Makeš navzdory nepovedenému startu vyhrál další závod

Michal Makeš zatím úřaduje Clio Cupu se stoprocentní úspěšností. Ani nepovedený start, který předvedl na úvodním závodě v Grobniku, mu nezbránil v tom, aby se po pár kolech znovu vypracoval do čela a s přehledem si odnesl pátý vítězný pohár sezony.

Z první řady startovali týmoví kolegové z týmu Mičánek Motorsport Michal Makeš a Petr Majer, za nimi Levente Losonczy a Zoran Poglajen. Makešovi při zhasnutí červených světel vypadl první převodový stupeň a propadl se až na páté místo. Vedení převzal ze čtvrtého místa startující Poglajen před Majerem. Ostrý boj mezi těmito závodníky nakonec nejlépe zvládl Majer, ale vyhráno ještě zdaleka neměl.

Že se Makeš propadl mimo pódiové umístění pro něj ještě neznamenalo konec nadějí. Lídr průběžného pořadí na nic nečekal a nekompromisně se dral dopředu. Už ve třetím kole porazil Poglajena a usadil se na druhém místě, odhodlán dotáhnout se na prvního Majera.

Netrvalo dlouho a dva týmoví kolegové už jezdili v těsném tandemu, za pár okamžiku už diváci viděli Makešovo clio na čele závodu. Podle scénáře z předchozích závodů by se dalo usuzovat, že Makeš nasadí tempo, na které konkurence už nebude schopná odpovědět. V podstatě to tak i bylo, až na jednu výjimku – Petr Majer doslova dýchal na záda svému kolegovi a oba jezdili naprosto shodné časy. Bojovali spolu o každý metr dráhy, ale byl to nakonec Makeš, který z vzájemného duelu vzešel vítězně a závod vyhrál před Majerem s náskokem necelý čtyř sekund. Třetí místo obsadil Miha Primožič, čtvrtý skončil Szymon Ladniak a první pětku uzavřel Zoran Poglajen.

Součástí závodu byl i Cruze Cup, kde byl k vidění i navrátilec a bývalý šampion Wolfgang Kriegl. Že má s pohárovým chevroletem bohaté zkušenosti dokázal nejlepším kvalifikačním časem a dominantní jízdou v závodě. Šachovnicový praporek proťal s náskokem téměř devíti sekund před Dennisem Brökerem a dalších deset vteřin ztrácel třetí Marcus Zeiner.

Výsledky
Clio Cup/Cruze Cup Race 1