Lisowski a Jedlinski triumfovali při západu slunce

Lisowski a Jedlinski triumfovali při západu slunce

Dvouhodinovou vytrvalost na Slovakia Ringu vyhrála dvojice Marcin Jedlinski–Mateusz Lisowski s vozem Audi R8 LMS GT3 týmu Olimp Racing. Poláci ovládli podvečerní závod a bez vážnější konkurence si pohodlně dojeli pro prvenství.

„Dvouhodinový závod jsem si užil, a přestože jsme měli nějaký problém během zastávek v boxech, podařilo se nám s Marcinem vrátit zpět na čelo a kontrolovat tempo závodu až do samotného konce,“ uvedl spokojený vítěz Mateusz Lisowski, který vytrvalost dokončil s náskokem jednoho kola před československou posádkou Štefan Rosina a Josef Král s BMW M6 GT3 týmu Trevor Racing. Velký podíl na jejich ztrátě mělo zdržení v boxech během první zastávky v boxech.

„V boxech jsme se potkali s týmovým autem, které přijelo tankovat těsně před námi a tím jsme ztratili docela dost času. Jinak se nám ale jelo perfektně a se Štefanem nám to klapalo,“ popsal závod Josef Král a jeho týmový kolega Štefan Rosina zároveň dodal: „S Pepou se velmi dobře známe z komentování formule 1 a stejně jako za mikrofonem, i za volantem jsme si perfektně sedli. Dokonce byl i trochu rychlejší než já,“ smál se Rosina.

Na třetím místě v celkovém hodnocení a zároveň na první pozici v kategorii GTC dojela rodinná posádka otec a syn Miro a Maťo Konopkovi s Lamborghini Huracan týmu ARC Bratislava. Za nimi byli klasifikování Gregor Zsigo a Lubomír Jakubík s BMW Alpina B6 GT3, kteří v hodnocení GT3 převzali pohár za třetí místo. Celkovou první pětku pak uzavřela česká posádka Milan Galáš a Libor Milota s Porsche 911, která zároveň obsadila druhou pozici v GTC.

Ve třídě cestovních vozů TCR si s vozem Seat Cupra dojeli pro výhru maďarští piloti Csaba Toth a Gábor Kismarty-Lechner. Tato dvojice si prvenstvím ve dvouhodinovce zároveň pojistila celkové vítězství ve vytrvalostním šampionátu TCR.

Ve třídě D4-3000 vyhrála dvojice Radim Adámek a Miro Horňák s BMW M3 GT3 a mezi vozy Clio Cupu byli na prvním místě klasifikování Enrico Fae a Bostjan Avbelj. Za nimi dojely posádky Sandi Jeram–Tomaž Trček a Zoran Poglajen–Miha Primožič.

Výsledky

GT3
1. Marcin Jedlinski–Mateusz Lisowski
2. Štefan Rosina–Josef Král
3. Gregor Zsigo–Lubomír Jakubík

GTC
1. Maťo Konopka–Miro Konopka
2. Milan Galáš–Libor Milota

TCR
1. Csaba Toth–Gabor Kismarty-Lechner

D4-3500
1. Radim Adámek–Miro Horňák

D4-2000
1. Enrico Fae–Bostjan Avbelj
2. Sandi Jeram–Tomaž Trček
3. Zoran Poglajen–Miha Primožič

COMMENTS