Linda Frey se připravuje na závodnický debut v Twingo Cupu

Linda Frey se připravuje na závodnický debut v Twingo Cupu

Mladou Švýcarku Lindu Frey čeká na konci dubna debut v Twingo Cupu na okruhu Balaton Park. První závodní víkend nové sezony bude pro šestnáctileté děvče důležitým milníkem, její cesta z virtuálních závodů na skutečné tratě totiž trvala velmi krátce.

Frey, navzdory svému věku a faktu, že ještě nemůže řídit osobní automobil na veřejných cestách, se těší na novou výzvu ve velmi vyrovnaném Twingo cupu. „Je mi 16 let a ano, mnoho jezdců začínalo v dřívějším věku, takže v šestnácti je člověk vlastně už docela starý na to, aby začínal kariéru. Nicméně závodit na skutečných okruzích byl vždy můj sen,“ říká Linda Frey.

Její nadšení pro motorsport zažehla formule 1. „Technika, aerodynamika a co v takových rychlostech jezdec prožívá – to mě vždy fascinovalo,“ prozrazuje Frey. „Na formuli 1 jsem byla závislá. Koukala jsem na každý závod, což ve mně probudilo vášeň k motorsportu.“

Když Linda objevovala kouzlo automobilových závodů, objevila i centrum simulátorů ve Švýcarsku. Zašla tam, začala jezdit, dostala se do kontaktu se správnými lidmi a nyní čeká na svou první šanci v Twingo Cupu.

Linda Frey se pro Twingo Cup nerozhodla náhodou. Šampionát je ideální vstupní bránou pro začínající jezdce, navíc má nízké provozní náklady. „Oproti ostatním sériím je docela levný, navíc se jede v rámci víkendů ESET Cupu, a to je výhoda. Je zkrátka ideální pro úplné začátečníky,“ pokračuje Frey.

Její příprava na debut probíhá na simulátorech, kde se učí techniku a poznává okruhy. „Na simulátorech se připravuji opravdu hodně. Učím se okruhy, zejména Balaton Park, abych nabrala zkušenosti na skutečný závod.“

Cíle na letošní sezonu nejsou ani tak o výsledcích. „Chci si to užít, bavit se a samozřejmě získávat zkušenosti. Chci poznat ten skutečný svět z pohledu závodníka, činnosti v depu a organizaci víkendů,“ uvádí Frey.

S jistotou lze konstatovat, že svět motorsportu se šestnáctileté Lindě zalíbí. Co ale bude dál? „Oblíbila jsem si formulové závody. Ten přítlak, brzdění těsně před zatáčkou a podobně. Je to úžasné. Takže Twingo Cup je mým výchozím bodem, ale dalším krokem by mohla být formule 4,“ dodává Frey.