Libor Milota se ukázal v International GT Open, debut na Hungaroringu dopadl úspěšně

Libor Milota se ukázal v International GT Open, debut na Hungaroringu dopadl úspěšně

Loňský šampion ESET Cupu Libor Milota a tým Mirage Motorsport absolvovali úspěšnou premiéru v sérii International GT Open, když na maďarském Hungaroringu bojovali o stupně vítězů v kategorii AM.

Milota se s Mercedesem AMG GT3 v sobotním závodě přibližoval soupeřům na čtvrtém a pátém místě, bohužel 18 minut před koncem závodu prasklo spodní rameno kola, což byla podobná příčina, jako při vytrvalostním závodě ESET Cupu na Red Bull Ringu.

V neděli už technika po výměně ramen vydržela až do cíle a i tentokrát byla vidina pódiového umístění velmi reálná. „Na konci závodu jsem byl čtvrtý a dojížděl jsem vůz Ferrari stáje AF Corse. Na mě ale současně tlačil Philipp Baron. Auto přede mnou bylo pomalejší a věděl jsem, že musím před něj. Tři zatáčky před koncem jsem neměl na výběr a šel jsem do útoku. Měli jsme ale malý kontakt a Baron nás oba předjel,“ přibližuje Milota hektické poslední kolo. „V poslední zatáčce jsem to na AF Corse zkusil znovu. Opět jsme ale měli kontakt,“ říká ke svému poslednímu předjížděcímu manévru.

Ačkoliv Milota projel cílem jako čtvrtý, sportovní komisaři udělili českému jezdci dvě pětisekundové penalizace za oba zmíněné kontakty.

„Sice to nebylo ideální, ale přesto jsem velmi spokojen s tím, jak jsme si vedli. Byla to pro nás velká zkušenost a motivace. Cítím, že jsme se zlepšili a že jsme schopni bojovat o dobré výsledky. Rád bych poděkoval organizátorům International GT Open a také inženýrům závodního týmu Mercedes za podporu. Úroveň soutěže byla velmi vysoká a rizika spojená s takovými závody jsou velká, ale všechno to stojí za to,“ uzavírá Milota s optimismem.