Libor Milota ovládl druhý závod ESET GT na Slovakia Ringu

Libor Milota ovládl druhý závod ESET GT na Slovakia Ringu

Po chybě v sobotním závodě si Libor Milota spravil náladu nedělním vítězstvím. Český jezdec s červenobílým mercedesem týmu GT2 Motorsport s přehledem vládl kategorii GT3 a zvítězil.

Milota si v rámci vozů GT vyjel pole-position a startoval hned za dvěma prototypy LMP2 a LMP3 slovenského týmu ARC Bratislava. Lídr průběžného pořadí se po startu ujal vedení, pronásledován Christianem Wimmbergerem s Lamborghini Huracan kategorie GTX. Milota se svému pronásledovateli postupně vzdaloval a cílem projel s náskokem šesti a půl sekundy před Wimmbergerem, který zároveň vyhrál kategorii GTX před Arturem Chwistem a Alexanderem Oberem.

V rámci klasifikace GT3 dojel na druhém místě za Milotou Piotr Wira s mercedesem a třetí skončil Stanislaw Jedlinski s ferrari. Vzhledem k tomu, že Milotův největší konkurent v boji o titul Gregor Zsigo v závodě nestartoval, stal se Milota šampionem ESET Cup Series GT3 již před závěrečným podnikem v Brně.

V kategorii GTC si pro výhru dojel polský závodník Jedrzej Szczesniak s Lamborghini Super Tropheo a porazil tak jinak stěží překonatelného Dennise Waszka, jenž rovněž závodí s vozem Lamborghini. Třetí byl Bob Bau s Porsche.

Celkové klasifikaci podle očekávání dominovaly prototypy Le Mans. Domácí Miro Konopka opět startoval s Ligierem LMP2 a zvítězil s náskokem bezmála šesti sekund před synem Maťem s Ligierem LMP3.