Libor Horák se po roční pauze vrací za volant Clia IV

Libor Horák se po roční pauze vrací za volant Clia IV

Mělnický závodník Libor Horák se opět objeví na startu Clio Cupu. Na Autodromu Most usedne za volant Renaultu Clio čtvrté generace a pokusí se dobýt pódiové umístění.

Návrat Clio Cupu na Autodrom Most byl pro Horáka hozenou rukavicí. Je to pro něj prakticky domácí okruh a takovou příležitost si nechtěl nechat ujít. „Na start se budu moci postavit díky vstřícnosti týmu Carpek a také promotéra ESET Cupu pana Josefa Křenka. S naplněním rozpočtu mi velmi pomohli Jirka Míka, který jezdí Carbonia Cup, a také můj rallyeový spolujezdec Ivan Fryč. Ačkoli mají své aktivity a starosti, tak se jim povedlo domluvit několik partnerů, díky kterým můžu v Mostě jet. Je naprosto skvělé mít kolem sebe takové kamarády,“ uvádí Horák, jenž se většinu své závodní kariéry pohybuje ve světě rallye.

Přípravy na závodní víkend Horák nepodceňuje. Má v plánu si sednout se šéfem týmu Carpek Tomášem Pekařem a Jiřím Míkou, probrat vše potřebné a naslouchat jejich radám. Cíl je jasný: dosáhnout v rámci klasifikace Clio IV pódiového umístění.

„Pódium bude určitě mým cílem. Letos se navíc dovažují auta na stejnou hmotnost včetně jezdce, takže můj váhový hendikep by nemusel hrát takovou roli. Moc se na to těším. Hlavní prioritou ale je užít si domácí závod a splnit si dětský sen. Pár testovacích kol už jsem na této trati odjel, takže doufám, že budu soupeřům stačit,“ dodává Horák, který v loňském roce startoval na Hungaroringu a Red Bull Ringu, kde dosáhl na třetí místo v Clio IV.