Letní přestávka v ESET Sprint. Jak se vede jezdcům v GT3?

Letní přestávka v ESET Sprint. Jak se vede jezdcům v GT3?

Série ESET Sprint se třetím podnikem na rakouském Red Bull Ringu dostala do poloviny sezony. Zbývající tři závodní víkendy se uskuteční v srpnu v Mostě a na Slovakia Ringu, finále se odehraje v září v Brně. Jak si tedy závodníci v kategorii GT3 stojí v polovině sezony?

V kategorii GT3 je situace poměrně jednoznačná. Filip Salaquarda z týmu I.S.R. Racing proměnil svých šest startů s Audi R8 GT3 v pětici výher. Vzhledem k tomu, že se v hodnocení ESET Sprint započítává pouze jeden výsledek ze dvou víkendových sprintů, má na kontě 75 bodů a náskok 24 bodů před obhájcem titulu Liborem Milotou s Mercedesem AMG GT3 týmu GT2 Motorsport. Rozdíl to není nijak zásadní a stačilo by, aby Salaquarda v nadcházejícím podniku nebodoval a Milota by se mohl dostat do vedení.

V přímém srovnání je však jediným Salaquardovým přímým soupeřem Neil Verhagen, který na Oscherslebenu a na Hungaroringu startoval s BMW M4 GT3 týmu Racing Trevor. Verhagen je juniorský tovární pilot BMW a Salaquardu dokázal porazit v prvním sprintu v Oscherslebenu. Americký pilot však v Rakousku nestartoval, a tak mu v průběžném hodnocení patří třetí místo s 43 body.

Průběžné čtvrté místo drží polský závodník Piotr Wira s Mercedesem AMG GT3 týmu Good-Speed Racing Team. Wira startuje v ESET Sprint již několik sezon a pravidelně sbírá pódiová umístění. Ani letošní sezona není výjimkou. Ačkoliv se mu na Red Bull Ringu nedařilo, na Hungaroringu a Oscherslebenu získal třetí, respektive druhé místo.

Miro Konopka osciluje mezi prototypem LMP3 a Lamborghini Huracan GT3. Slovenský účastník 24hodin Le Mans se v Německu a Rakousku posadil za volant Lamborghini a dohromady nasbíral 27 bodů, jen o pět méně než Piotr Wira.

Petr Kačírek se starší generací Audi R8 GT3 na své letošní první pódiové umístění ještě čeká a pro tým Duck Racing prozatím nasbíral 22 bodů. Stejný počet bodů zatím nasbíral i Gregor Zsigo s BMW M4 GT3, které v Německu a Maďarsku sdílel s Verhagenem. Oba startovali vždy v jednom sprintu a Zsigo dojel jednou čtvrtý a jednou pátý.

V Rakousku se na start postavil i domácí Ernst Kirchmayr s Ferrari 488 GT3 týmu Baron Motorsport. S rudým ferrari dojel druhý a třetí. Vzhledem k jednomu započítávanému výsledku, se drží v průběžném hodnocení na osmé pozici s osmnácti body.

Průběžné pořadí
Standings ESET Sprint