Lantos Szabolcs se připravuje na Clio Cup pod dohledem Norberta Nagyho

Lantos Szabolcs se připravuje na Clio Cup pod dohledem Norberta Nagyho

Nadějný Lantos Szabolcs z Maďarska se letos dočká debutu v Clio Cupu. Motokárový jezdec potvrdil své kvality v loňském roce, kdy absolvoval premiéru v Twingo Cupu a velmi brzy dosáhl na první vítězství – a to vše pod dohledem bývalého jezdce ETCC a WTCC Norbera Nagyho, s nímž si můžete přečíst následující rozhovor.

V motokárách máte tým Nagy Norbi Racing Team a staráte se o mladé maďarské závodníky. Jedním z nich je mladík Lantos Szabolcs. Jaký v něm vidíte potenciál?
Myslím, že Lantos Szabolcs je skvělým příkladem, jak můžete s motokárami získávat důležité zkušenosti a aplikovat je v závodních autech.

Jak došlo na spolupráci mezi Vámi a Lantosem?
Začal závodit v mém týmu. Jsem se Szabolcsem prakticky od jeho první závodních metrů.

Jak úspěšný je Lantos v motokárách?
Zlepšoval se sezonu od sezony, vyhrál řadu závodních víkendů a bojoval s těmi nejlepšími motokárovými jezdci Evropy.

V loňském roce jsme Lantose viděli v Twingo Cupu a na Slovakia Ringu vyhrál svůj první závod. Na Twingo si zvykl opravdu rychle, co myslíte?
Ano. Věděli jsme, že je talentovaný a má základní znalosti závodů z motokár, ale pódiová umístění mě opravdu překvapila. Twingo Cup je těžký šampionát, který vyžaduje hodně zkušenosti, nejen v souvislosti s jízdou, ale i s taktikou.

Nicméně v letošním roce plánujete přesun do Clio Cupu, je to tak?
Ano a pojede za náš tým. Clio Cup je nejlepší cesta k TCR. Samozřejmě jde o náročnější formu závodění než v Twingo Cupu, ale jsem si jistý, že se v autě adaptuje stejně rychle jako v Twingu.

Budete po celou sezonu jeho mentorem?
Ano a jsem si jistý, že mu mohu být hodně nápomocen. Můžeme spolu analyzovat telemetrii a provádět mentální přípravu, která je pro mladého jezdce jako Szabolcs velmi důležitá.

Už jste testovali Clio? Jak si myslíte, že mu sedne?
Prozatím jsme testovali na malý okruzích a auto se mu líbilo. První test na velkém okruhu nás čeká tento měsíc, takže jsem na něj opravdu zvědavý.

A jaké si kladete cíle na letošní sezonu?
Především se chceme učit a získat co nejvíce zkušeností. Na sklonku sezony, jak už jsme viděli v Twingo Cupu, posuneme naše cíle směrem k pódiovým umístěním.