Který vůz kategorie GT3 kraloval loňské sezoně?

Který vůz kategorie GT3 kraloval loňské sezoně?

Stejně jako v loňské sezoně se i letos dočkáme několika vozů kategorie GT3 ve startovním poli ESET MMSR. Tyto špičkové závodní stroje, které slaví úspěch po celém světě, si před časem našly cestu i na okruhy ve střední Evropě. Jak si ale loni v ESET MMSR jednotlivé značky vedly? Vítěznou převahu mělo jednoznačně BMW.

Už na úvod na Hungaroringu ovládlo BMW M6 GT3 celý závodní víkend. Jirko Malchárek vyhrál oba sprinty a se svým synem Christianem zvítězil i ve vytrvalosti. Na Red Bull Ringu bylo BMW M6 GT3 znovu nejlepší, ale tentokrát zásluhou Jakuba Knolla, který vyhrál úvodní sprint. Plejádu vozů GT3 pak ve druhém sprintu a vytrvalosti porazil Konstantin Calko s Lamborghini Huracan GTC.

V Mostu se do popředí dostalo stárnoucí BMW Z4 GT3. S bavorským strojem vyhrál jeden sprint Jakub Knoll a ve vytrvalosti triumfovala posádka Dan Skalický/Robert Šenkýř. Poprvé v sezoně se ovšem radoval jezdec s Audi R8 LMS ultra – Richard Chlad jr.

Chlad jr. na své mostecké vítězství navázal jednou výhrou i na Slovensku a na nejvyšším stupínku se po delší přestávce napřímil i Jirko Malchárek s BMW M6 GT3. Dvouhodinový vytrvalostní závod pak vyhrál Matěj Konopka a Zdeno Mikuláško s Lamborghini Huracan GTC.

Na závěr sezony se jediného triumfu dočkal vůz Porsche GT3 R zásluhou Roberta Lukase a druhý sprint včetně vytrvalosti se stal kořistí osvědčeného BMW M6 GT3 (sprint – Richard Chlad jr., vytrvalost – Jakub Knoll/Robert Šenkýř).

Je tedy jasné, že bavorská značka si loňskou sezonu ESET MMSR doslova podmanila. Novější typ BMW M6 GT3 stanul na nejvyšší příčce celkem sedmkrát, starší typ BMW Z4 GT3 vyhrál dvakrát stejně jako Audi R8 LMS ultra. Jedno vítězství si připsalo Porsche a celkem třikrát se v převaze vozů GT3 prosadilo pohárové Lamborghini Huracán.

 

COMMENTS