Kriystian Korzeniowski zvítězil způsobem start-cíl

Kriystian Korzeniowski zvítězil způsobem start-cíl

Polský závodník Kriystian Korzeniowski s Ferrari 488 GT3 se stal vítězem druhého sprintu na Slovakia Ringu. Jezdec týmu Olimp Racing vedl nikým neohrožován od startu do cíle a připral si první výhru sezony. V celkové klasifikaci vyhrál Miro Konopka s prototypem LMP3.

Z první řady startovaly prototypy LMP3 v čele s domácím Konopkou a Skočdopole. Za nimi se seřadily vozy kategorie GT3, přičemž nejlepší kvalifikační čas zajel Korzeniowski, za ním skončil sobotní vítěz sprintu Zdeno Mikuláško. Ze třetí řady pak startovali Jesse Krohn s BMW a Libor Milota s Mercedesem.

Nejlépe odstartoval právě Korzeniowski s Mikuláškem. Ještě lepší start ale předvedl Matěj Pavlíček s Lamborghini SuperTropheo, který se dostal na celkové třetí místo v rámci vozů GT. Záhy se sice propadl o několik pozic, důležité pro něj ale bylo, že zůstával před svým týmovým kolegou Jáchymem Galášem.

V absolutním pořadí závodů se na čele nacházeli Dan Skočdopole a Miro Konopka s prototypy LMP3. Na prvním místě v rámci GT3 se držel Korzeniowski před Mikuláškem, na něhož usilovně tlačil Krohn.
Na čtvrtém a pátém místě kroužili Milota a Leutwiler a za nimi se odehrávala bitva o prvenství v kategorii GTC.

Na Pavlíčka se dotáhl Waszek s Galášem a trojice pilotů jezdila v těsném sledu. Ve čtvrtém kole se Galáš dostal před Waszka a dával o sobě vědět svému kolegovi Pavlíčkovi. Galáš byl z trojice jasně nejrychlejší a v pátém kole se v pomalé pravé zatáčce dostal před Pavlíčka a ujal se vedení v GTC.

Waszek byl také rychlejší než Pavlíček, ale nedařilo se mu najít cestu k předjetí. Když se minutu a půl před koncem závodu ocitl Piotr Wira v protisměru jízdy, na trať musel safety car. To znamenalo špatnou zprávu pro stále bojující závodníky. Waszek se musel smířit s třetí pozicí v GTC a stejné místo obsadil v kategorii GT3 i Krohn, jenž také nenašel recept na předjetí Mikuláška.

Největší smůlu se safety carem měl však Dan Skočdopole. Za špatnou proceduru startu, kdy předjel Konopku ještě před zhasnutím červených světě, obdržel patnáctisekundovou penalizaci. Skočdopole však zajížděl dostatečně rychlé časy, aby si vytvořil pohodlný náskok před Konopkou a nemusel se strachovat o svou první pozici. Veškeré jeho snažení pak zmařil safety car, který vymazal rozdíly mezi jezdci a absolutním vítězem se stal domácí Miro Konopka.

Nutno podotknout, že ačkoliv Filip Salaquarda do závodu kvůli technickým problémům nenastoupil, stal se předčasně korunovaným šampionem ESET GT kategorie GT3. Libor Milota totiž musel bezpodmínečně druhý sprint vyhrát, aby udržel matematickou šanci na titul. Čtvrtým místem v cíli GT3 však o tuto naději přišel.

ESET GT – Race 1_PROVISIONAL