Krásný souboj, výjezd mimo trať a další prvenství pro Galáše

Krásný souboj, výjezd mimo trať a další prvenství pro Galáše

Nedělní závod Clio Cupu utvořila především dvojice Jáchym Galáš a Petr Majer. Oba jezdci se v desetikolovém sprintu naháněli jako kočka s myší a divákům vytvořili perfektní podívanou po téměř celý závod.

Letmý start nejlépe sedl Petru Majerovi, který při sprintu do první zatáčky překonal z pole-position startujícího Jáchyma Galáše a ujal se vedení. Vítěz včerejšího závodu Galáš se však jen tak lehce nevzdal a na Majera v druhém kole úspěšně zaútočil. Jasně tak prokázal, že rychlý a technický okruh Slovakia Ring mu vyloženě svědčí.

To stejné by se ovšem dalo říci i o Majerovi, který se držel těsně za Galášovým nárazníkem a připravoval se k opětovnému útoku. Jejich rivalitu na dráze na chvíli přerušil výjezd safety caru kvůli nehodě vozů Mazda slovenského šampionátu, nicméně jakmile se rozsvítila zelená světla nad startovní rovinkou, jejich předjížděcí divadlo mohlo pokračovat.

Galáš s Majerem předváděli fantastickou podívanou v podobě častých výměn v pořadí a zdálo se, že jim to vydrží až do cíle. Jenže v závěru závodu vedoucí Majer probrzdil zatáčku za třetím horizontem a vyjel mimo trať, čímž Galášovi umožnil poklidný dojezd do cíle a zisk double na Slovakia Ringu.

„Vítězství chutná sladce a jsem rád, že jsem si ho po sobotě mohl vychutnat i v neděli. Slovakia Ring mi sedl a před víkendem jsem ani nedoufal, že bych z něj mohl odjíždět jako dvojnásobný vítěz,“ radoval se Galáš.

Na druhém místě dojel Michal Makeš, který souboj Galáše a Majera sledoval zpovzdálí. „Zvolil jsem strategii bezpečné jízdy a nechtěl jsem riskovat. Na Slovensku mi šlo hlavně o to, neztratit body. Dvě druhá místa nejsou špatné. Na finálové Brno má díky tomu slušný bodový náskok,“ uvedl Makeš.

Na třetím místě dojel Zoran Poglajen, který se v posledních dvou kolech bránil Majerem. Slovinský závodník nakonec bronzovou příčku uhájil. Na čtvrtém místě byl tedy klasifikován Petr Majer a první pětku uzavřel Ital Mattias Lodi.

Ve třídě Clio Cup III vyhrál Sebastian Kolakowski a ve třídě D4-1600 triumfoval Dušan Kouřil.

„Trať je dobrá a rychlá. Na druhou stranu jsem na ni se slabším autem v nevýhodě. Jsem ovšem rád, že jsem stačil staršímu Cliu Sebastiana Kolakowského a dojel jsem před ním. Navíc jsem dnes bojoval s nějakou virózou,“ hodnotil svůj závod Dušan Kouřil.

Clio Cup
1. Jáchym Galáš
2. Michal Makeš
3. Zoran Poglajen

Clio Cup III
1. Sebastian Kolakowski

D4-1600
1. Dušan Kouřil

COMMENTS