Kouzlo soubojů malých cestovních vozů nabídnou Clio Cup a Twingo Cup

Kouzlo soubojů malých cestovních vozů nabídnou Clio Cup a Twingo Cup

Příznivci cestovních vozů se budou mít v Mostu na co těšit. Tradiční závody malých a ještě menších renaultů nabídnou dramatickou podívanou a horkými želízky v ohni jsou domácí jezdci.

Clio Cupu kralují dva Češi. V rámci klasifikace paté generace Renaultu Clio drží dominantní postavení Tomáš Pekař, který vyhrál pět ze šesti závodů. Pekařův rodinný tým Carpek Racing bude mít v Mostu napilno, neboť se bude starat dohromady o šest clií. Vedle stálých týmových kolegů Henrika Seibela (Clio V), Szabolcse Lantose (Clio V) a Richarda Meixnera (Clio IV) se Pekař bude starat i o Clio IV Libora Horáka a Clio V Romana Roubíčka.

Početní převahu budou mít na trati Clia páté generace. Chybět samozřejmě nebude druhý muž průběžného pořadí Nik Štefančič a třetí Miha Primožič. Ze Slovinska přijede Andrej Makarović z týmu Lema Racing, Rakušan Martin Fischer z MSC Rottenegg, Srb Petar Milodarović z týmu ASU Time a Slovák Ondřej Fekete z Knapek Motorsport.

Co se týče starší čtvrté generace Clií, tam má jasnou převahu Martin Kadlečík. Český závodník, jenž se o svůj vůz stará se svým otcem, doposud nenašel přemožitele a vyhrál všechny závody své kategorie. S více než čtyřicetibodovým odstupem se na druhém místě drží Němec Michael Hulm, přihlášený za tým Aditis Racing. Dalším českým závodníkem v poli je Jiří Zbožínek a do Mostu dorazí i Adam Konopka, jenž předvedl perfektní výkony na Slovakia Ringu.

Své zastoupení bude mít na Autodromu Most i Twingo Cup v počtu sedmnácti vozů. Většinu startovního pole tvoří slovinští závodníci a řada z nich v Mostu ještě nestartovala. Lze očekávat, že i zde nabídne Twingo Cup velmi dramatické závodění od startu až do cíle, ostatně tak to bývá v případě těchto malých vozů zvykem.

Entrylist
Timetable V7