Kouřil a Šafář se zúčastní FIA Motorsport Games

Kouřil a Šafář se zúčastní FIA Motorsport Games

V historicky prvním ročníku FIA Motorsport Games se představí dva čeští jezdci. Dušan Kouřil Jr. bude soutěžit v kategorii cestovních vozů a Václav Šafář Jr. ve formuli 4.

Během úvodního listopadového víkendu se uskuteční historicky první ročník FIA Motorsport Games. Dějištěm premiérové „motoristické olympiády“ bude Itálie, kde se bude závodit na okruhu ve Vallelunze.

A své zastoupení bude mít na Apeninském poloostrově také Česká republika. Startovní listina kategorie cestovních vozů totiž čítá mimo jiné i jméno Dušana Kouřila Jr.

Český závodník se v letošní sezoně účastnil třídy TCR a v ní rozhodně nebyl pouze do počtu, neboť si na své konto připsal dva triumfy a v celkovém pořadí obsadil bronzovou příčku. Během premiérového ročníku této třídy Kouřil usedal za volant vozu Hyundai i30 N TCR a se stejným náčiním vyrukuje do boje i ve Vallelunze.

Dušanova konkurence se navíc rozhodně nebude skládat z žádných ořezávátek. Za zmínku stojí například Gilles Magnus nebo Luca Engstler, kteří si v letošní sezoně TCR Europe připsali po jednom vítězství. Druhý jmenovaný se navíc objevil také v klání WTCR na Slovakia Ringu.

Počet účastníků se zkušenostmi s ESET V4 Cupem ale na číslici jedna nezůstane. Podle dostupných informací by se totiž v Římě měl ukázat také Václav Šafář, který by měl být součástí startovního pole F4.

https://www.instagram.com/p/BnjtfvqAdVi/?utm_source=ig_web_button_share_sheet